Oxford City RC. H10/181. 5 June 2011. Speed order
NameClubTimeVet +-No.
Solos
Jon Simpkinswww.drag2zero.com 20:15 5:15+ 80
Richard BerrimanTeam Echelon Rotor 20:44 55
Paul GamlinAvonlea-treasure RT 20:46 65
Justyn CannonRaf CC 20:53 70
Stefan HarrisonTeam Echelon Rotor 20:59 5:07+ 75
Richard HarrisonOxford City Road Club 21:04 91
Tejvan PettingerSri Chimnoy CT 21:18 30
Phil BrownDidcot Phoenix CC 21:23 40
Simon Smartwww.drag2zero.com 21:23 4:19+ 85
Tony BallTeam swift 21:39 4:15+ 5
William BevanRoss on Wye and Dist CC 21:45 58
Roger BrowneBeeline Bikes RT 21:55 20
Andre DyasonVC10 21:55 5:51+ 60
Malcolm BrooklingTeam Jewson 22:02 3:40+ 15
Steve YatesCorinium CC 22:08 3:58+ 81
Peter HutchinsonCorinium CC 22:13 4:05+ 71
Simon CanningsTeam Milton Keynes 22:14 3:28+ 50
Steve WrightFairly United CT 22:14 86
Martyn HarrisBanjocycles.com 22:21 45
Jake Thomas (Jn)Oxford City Road Club 22:23 52
Allan AllcockDidcot Phoenix CC 22:25 5:47+ 25
Paul GrangerFairly United CT 22:35 5:11+ 35
Gary SparkesRAF CC 22:38 6
Steve MckeeverOxford University CC 22:38 3:04+ 72
Paul CannonPorth and Dist CC 22:42 6:38+ 36
Ben OakesReading CC 22:45 78
Christopher HalfordMJS Racing 22:47 76
Greg LewisVC10 22:54 4:13+ 41
Adam WillingtonOxford University CC 23:01 18
Simon ChurchSigma Sport la fuga 23:13 3:17+ 46
Mark WoolfordChippenham and Dist Whs 23:14 3:16+ 51
Derek DowdeswellGloucester City CC 23:18 5:34+ 56
Simon BakerBicester Millenium CC 23:23 3:07+ 26
John BourtonBicester Millenium CC 23:42 5:38+ 22
Paul Welsbywww.drag2zero.com 23:45 2:33+ 92
Danuta Tinn (W)Maidenhead & Dist CC 23:52 4:33+ 31
David RodgerDidcot Phoenix CC 23:52 3:41+ 53
Ian BaynesHemel Hempstead CC 23:58 17
Owen WatkinsCheltenham and County CC 23:59 28
Martin PriorOxonian CC 24:02 13
John WoodburnVC Meudon 24:02 9:16+ 66
Michael JohnstonOxford City Road Club 24:02 2:16+ 73
Joseph WoodA5 Rangers CC 24:02 2:16+ 74
Andrew JonesCharlottville cc 24:03 3:04+ 11
Cliff VollerNewbury RC 24:09 5:39+ 82
Tom CosgroveVTTA (LHC) 24:12 2:06+ 63
Giles HaleyHemel Hempstead CC 24:12 88
Malcolm RoseOxonian CC 24:13 2
David JonesZemblanity RT 24:16 6:14+ 21
Trevor BoydOxonian CC 24:18 2:24+ 37
Andrew BurnettBicester Millenium CC 24:18 2:49+ 47
Graham HughesCorinium cc 24:20 1:46+ 12
Jonathan WhitearOxford City Road Club 24:32 1
Neville StroudAntelope RT 24:40 4:12+ 33
Peter AckroydCheltenham and county CC 24:41 3:31+ 7
James HuntOxonian CC 24:41 68
Gavin TillsonOxonian CC 25:00 24
Peter AaundersOxonian CC 25:08 1:22+ 34
Neil MorrisDidcot Phoenix CC 25:15 0:39+ 64
Anna Holder (W)VC10 25:24 48
Paul AlldayOxford City Road Club 25:35* 27
Adrian LittleburyCctop cc 25:42 5:33+ 84
Gill Reynolds (W)Willesden CC 25:45 6:30+ 8
Peter CockbainSouth Bucks RC 25:52 6:23+ 32
Barry PackmanVC Meuden 25:55 4:50+ 3
Louise Burman (W)A3crg 25:58 3:36+ 43
Dave JonesNewbury RC 26:01 8:54+ 93
Lewis Hutton (Jv)Oxonian CC 26:05 59
Chris BoultonNewbury RC 26:06 0:48+ 69
Ken WhortonOxonian CC 26:09 1:24+ 29
Alexandra Laycock (W)Warwickshire rc 26:48 1:11+ 23
Mick FountainDidcot Phoenix CC 26:58 5:17+ 38
Richard AxtellOxonian CC 27:04 1:34- 79
Bennis McsweeneyOxonian CC 27:17 0:59- 39
Allan RenyardGuernsey Velo Club 27:30 4:30+ 67
Jan Farmer (W)Serpentine CC 27:58 3:32+ 14
Peter TimmsOxonian CC 28:06 2:00- 4
Katherine Dilks (W)Team Milton Keynes 28:31 1:11- 44
Beate Vogt (W)Serpentine CC 28:38 1:10+ 9
David BrooklingTeam Jewson 29:38 3:40+ 54
Dave GaidaReading CC 30:24 3:42+ 89
Charles JepsonBecontree Wheelers 32:11 2:44+ 49
Ros Young (W)Serpentine CC 33:42 0:08- 19
Tandems
Malcolm Woolsey
Dave Newman
Westerley CC 20:32 95
Walker
ChrisWalker
Leamington C & AC 25:10 97

D.N.S. Numbers 10,16,42,57,61,62,77,90.
Late Start. Number 27 Time includes 1 Minute penalty.