High Wycombe CC H10/17r 10 April 2009. Speed order
NameClubTimeVet +-No.
Adrian LansleyNorth Hants RC 20:38 72
Richard PrebbleCandi TV Pinarello RT 20:49 4:53+100
Matthew PurshouseWarwick RC 20:55 5:23+101
Steve GollaSigma Sport 20:56 90
Jesse ElzingaBeeLine Bicycles RT 21:06 40
William GirvinNorth Hants RC 21:08 4:46+ 65
Ray HughesClarence Wheelers 21:12 6:34+105
Chris BirchEast Street Cycles.Com 21:25 70
Adam TophamHigh Wycombe CC 21:28 4:02+ 95
Charles ZanettacciLeisure Lakes RT 21:34 5:08+ 60
Xavier DisleyA3CRG 21:38 85
Anton BlackieOxford University CC 21:53 15
Paul MellenHorsham CC 21:56 4:10+ 96
David PollardIn Gear QuickFit RT 21:59 5:47+ 30
Simon HowesWest Brook Cycles 22:04 36
Ian GreenstreetNewbury RC 22:11 4:19+ 25
Ben WilsonSollihul CC 22:13103
Chris StarlingHigh Wycombe CC 22:19 71
Nick CalkinHigh Wycombe CC 22:30 4:00+ 92
Nick DruceDidcot Phoenix CC 22:40 81
Richard ShimmellWarwick RC 22:43 75
Chris EdgintonFairly United CT 22:47 3:19+107
Graham WeeksHillingdon CC 22:48 4:45+ 35
Andy HibberdNorth Hants RC 22:51 97
Kevin HollowayHigh Wycombe CC 22:56 3:34+ 37
Rob Yeatman (Jv)Glendene CC 23:10 56
Clive ThomasOxford City RC 23:13 3:41+ 41
Chris GreigHigh Wycombe CC 23:13 82
Tim ChildsWesterly RC 23:14 3:28+ 26
Preston EckloffWarwick RC 23:15 4:05+106
Rob FletcherAnders Electrical TMG 23:18 50
Jamess NorrisHigh Wycombe CC 23:19 77
Peter OliverFairly United CT 23:21 2:57+102
Carl BondKenton RC 23:27 61
Stan MaciakDidcot Phoenix CC 23:43 6:47+ 63
Gareth BatsonHigh Wycombe CC 23:45* 52
David JonesZemblanity RT 23:45 6:17+ 74
Paul GraingerFairly United CT 23:52 3:48+ 86
Richard DaviesHigh Wycombe CC 23:54 46
Stewart KingHigh Wycombe CC 23:57 3:10+ 64
Malcolm WoolseyWesterley RC 24:01 7
Mark WoolfordDiamond H-F Com RT 24:01 2:05+ 11
Ian MiddletonDidcot Phoenix CC 24:03 67
Paul ColesChippenham and Dist Whls 24:03 76
Paul HarrisonThames Valley Trialthetes 24:04 58
Andy LaycockNewbury RC 24:05 8
Adrian TilleyKettering CC 24:07 98
Russell RowlesSpirit Racing 24:08 2:46+ 32
Stuart CarverNorth Hants RC 24:14 1:52+ 53
Simon GreenlandMaidendhead & District CC 24:14 4:38+ 83
Mark ScanlonDidcot Phoenix CC 24:15 2:03+ 47
John WoodburnVC Meudon 24:18 8:28+ 51
Greg LewisHigh Wycombe CC 24:18 2:12+ 66
Steve WrightDidcot Phoenix CC 24:24 31
Allan SimmondsAmersham RC 24:24 3:09+ 43
Malcolm AshAylesbury RC 24:24 5:38+ 48
Andrew BurnettBicester Millenium CC 24:29 2:13+ 17
Pete SaundersOxonian CC 24:34 1:32+ 23
Cliff GrantHigh Wycombe CC 24:37 5:39+ 62
David NewmanWesterly RC 24:39 20
Andrew ColsellHigh Wycombe CC 24:40 73
Mike ChappellHigh Wycombe CC 25:03 16
Matt ThomasHigh Wycombe CC 25:11 42
Nick CosgreaveFarnboro & Camberley CC 25:14 2:19+ 22
Michelle Ayres (W)South Bucks RC 25:20 3:46+ 93
Mandy Hibberd (W)North Hants RC 25:20104
Dave LancasterHigh Wycombe CC 25:21 0:45+ 24
Chris BrennanKettering CC 25:37 89
Alex Zebedee (W)Speedwell BC 25:48 1:45+ 99
Lance WoodmanWillesden CC 25:50 1:43+ 13
Gill Reynolds (W)Willesden CC 25:57 5:48+ 88
John BannisterGregarios 26:05 0:11- 69
Andrew CowburnAmersham RC 26:17 9
Mick FountainDidcot Phoenix CC 26:24 5:21+ 54
Oliver WrightBicester Millenium CC 26:46 38
Tracy Jaquest (W)High Wycombe CC 26:57 68
Anna Holder (W)High Wycombe CC 27:06 78
John DayHigh Wycombe CC 27:11 3:19+ 49
Dean BoyallKettering CC 27:15 94
Steve RouseHigh Wycombe CC 27:30 0:23- 5
Paul MorrisseyHigh Wycombe CC 27:56 1:54- 44
Alasdair McVarishHigh Wycombe CC 28:47 3:13+ 59
Stuart SmithHigh Wycombe CC 28:48 19
Ray TyrrellHigh Wycombe CC 28:51 1:11+ 39
Lewis MeredithHigh Wycombe CC 30:37* 33
Phillip MorrisNottingham Clarion 30:54 3:21- 79
David GaidaReading CC 31:11 2:23+ 18
Tandem
Pete Oliver
Chris Edginton
Fairly United CT21:52
3/4
Tandem Trike
Joe Holloway
Ralph Dadswell
High Wycombe CC
Antelope RT
23:15
1/2

D.N.F. Numbers 87,91
D.N.S. Numbers 6,10,12,14,21,27,28,29,34,45,55,57,80,84,108
Late Starts :-
Number 33 Time includes 5 Min 00 Seconds.
Number 52 Time includes 0 Min 30 Seconds.