Hillingdon 25 - 19 October 2008 Provisional. Speed order
NameClubTimeVet +-No.
Barry CharltonLyme RC 51:1415:46+120
Scott PoveyShirley RC 51:31115
Nik BowdlerFarnborough & Camberley CC 51:53110
Phil BullVC Elan 51:5920:44+112
Dave DentWhitelink/White RT 52:3016:01+116
Bob GarlingeTeam Quest 52:5520:54+117
Colin ParkinsonSouth Western RC 53:0016:02+ 45
David PollardIn Gear Quickfit RT 53:5617:43+ 30
John FrenchBath CC 54:5918:50+119
John HerringLeamington C & AC 55:0219:20+ 80
Graham WeeksHillingdon CC 55:0416:03+100
Brian PhillipsEast Grinstead CC 55:0415:00+118
David JohnsonHigh Wycombe CC 55:0616:01+ 20
Andy StuartVC St Raphael 55:15 5
Paul AldersonSouth Western RC 55:1710:43+ 90
Shay GilesVC Deal 55:3522:45+ 50
Simon GreenlandMaidenhead & District CC 56:0117:48+ 86
Richard GiffordVC in Gear 56:2412:07+ 37
Neil DowieAPI-Metrow 56:2510:05+ 70
Desmond GaylerKenton RC 56:5510:05+ 35
Duncan CW SmithHigh Wycombe CC 57:1213:23+ 11
Ian BrazierVerulam CC 57:2411:38+ 75
Robert GilmourHounslow & District Whs 57:2917:26+ 60
Peter ElmsVC Elan 57:43* 8:47+105
Mike WheelerLutterworth Cycle Centre RT 57:51113
Clark SchofieldHillingdon Triathletes 57:56124
Dermot KealeyFinsbury Park CC 58:08 67
Jeremy MulkernAylesbury CC 58:1011:23+ 51
Simon DonneEpsom CC 58:10 76
Andrew MurraySigma Sport RT 58:11 9:19+ 65
Pete HylandKent Cycles 58:1215:04+101
Greg LewisSigmasport.co.uk 58:2510:06+ 91
David KnightHillingdon Triathletes 58:40 57
Clare Ella (W)Lincoln Wheelers CC 58:4011:24+102
Christopher GreigHigh Wycombe CC 58:44 16
Paul WilliamsBeyond Mountain Bikes 58:50 8:10+ 72
John SullivanMiddlesex RC 58:52 9:08+ 71
Malcolm WoolseyWesterley CC 58:54 95
David NewmanWesterley CC 58:56 85
Gavin FrancisLondon Dynamo 58:57 8:33+122
Ian GouldHillingdon Triathletes 59:00 8:00+ 93
Simon ClaridgeHillingdon Triathletes 59:0211:33+ 77
Damian PoulterHounslow & District Whs 59:28 42
Jonathan LeggSotonia CC 59:47 96
Peter CooksonWillesden CC 59:5515:00+ 52
Pete HudsonWrekinsport CC 59:5613:53+ 23
Stan MaciakDidcot Phoenix CC1:00:0818:12+ 33
Tom SilverlockHemel Hempstead CC1:00:08 7:52+ 46
Malcolm AshAylesbury CC1:00:0817:03+ 62
Richard DaviesHigh Wycombe CC1:00:18 56
Paul WinkleyEast Grinstead CC1:00:2311:48+ 66
Oliver JonesHillingdon Triathletes1:00:35 47
Roderick MacFadyenReading CC1:00:36 9:28+ 26
Graham PettittHillingdon CC1:00:3613:13+ 63
Vince DeyWesterley CC1:00:5513:27+103
Richard WoodwardEast Grinstead CC1:00:57 8:05+ 87
Cliff VollerNewbury RC1:01:0113:54+ 36
Julian FairleyMaidenhead & District CC1:01:05 5:55+ 15
David GeorgeHounslow & District Whs1:01:13 5:47+ 17
Keith BurfootTeam MDT1:01:1413:08+ 31
Mike WebbLondon Dynamo1:01:18 97
Michelle Ayres (W)South Bucks RC1:01:2612:56+ 41
Dominic BondWesterley CC1:01:37 18
Ralph DadswellAntelope RT1:01:41 6:19+ 21
Sean GlasgowLondon Dynamo1:02:04 7:29+ 88
Harry FeatherstoneEastbourne Rovers CC1:02:5823:19+ 53
Christopher MorganThames Turbo Triathlon1:03:00 5:00+109
Colin CrockerSotonia CC1:03:0312:26+ 22
Len OrrickLeamington C & AC1:03:0615:49+ 83
Alan CooperVC Bristol1:03:13 8:26+ 82
Russell BoonVC Bristol1:03:15 4:15+ 6
Peter KingRedhill CC1:03:2315:32+ 98
Lance WoodmanArcher RC1:03:25 7:42+ 43
Roland CollicottWesterley CC1:03:27 9:49+ 38
Neil HoldsworthHounslow & District Whs1:03:40 5:53+ 48
David WardleHillingdon Tri Stars1:03:52 8:19+ 13
Jorj JamesBrighton Mitre CC1:04:07 3:23+ 73
Mick FountainDidcot Phoenix CC1:04:2616:15+ 8
Jacob GloorHillingdon Triathletes1:05:01 3:30+104
Hsu Min Chung (W)Oxford City RC1:05:21 58
Gill Reynolds (W)Willesden C C1:05:3515:06+ 84
Nicholas CoeVerulam CC1:05:40 5:27+ 28
Nigel ShurbenMaidenhead & District CC1:05:44 4:51+ 34
Michael ZuillCrawley Wheelers1:06:2710:44+ 44
Julian BarnardDulwich Paragon1:06:39 4:28+ 99
Ben FriendClarence Wheelers1:06:59 0:31+ 4
Richard BramblebyFeltham RC1:07:5612:45+ 7
Rebecca Slack (W)London Dynamo1:08:10 2:25+ 9
William SlackLondon Dynamo1:08:19 2
Joseph FoleyWillesden CC1:09:25 89
David KimberSotonia CC1:09:38 6:25+ 59
Chris SummersSotonia CC1:10:14 4:08+ 14
Hans NeeserEpsom CC1:10:2512:42+ 49
Mike JeromeWillesden CC1:11:07 2:42+ 39
Dave GaidaReading CC1:12:5912:01+ 54
Lisa West (W)Twickenham CC1:13:00 19
Ian HallSerpentine Running Club1:14:20 0:31-123
Ron HagellSerpentine Running Club1:15:10 3:10+ 27
Heather Kingston (W)Serpentine Running Club1:15:46 0:17+ 79
Beate Vogt (W)Serpentine Running Club1:16:35 1:40- 69
Paul CallinanLondon Dynamo1:38:49* 10

D.N.F. Nos :-
55,68,
D.N.S. Nos :-
1,3,12,24,25,29,32,40,61,64,74,78,81,92,94,106,107,108,111,114,121,
Late Starts :-
Number 10 Time includes 45 Min 00 Seconds.
Number 105 Time includes 0 Min 30 Seconds.
Number 108 Time includes 4 Min 00 Seconds.