High Wycombe CC H25/2. 18 May 2008. Provisional result. Speed order
NameClubTimeVet +-No.
Richard PrebbleGS Strada 51:1914:41+120
Steve LeeAgiskoviner 52:42 60
Steve GollaSigma Sport RT 52:54 90
Simon ToutHampshire RC 53:39110
John WagerFelt Racing 54:12 51
Meurig JamesCitihub 54:24 85
Nick StaggHounslow & Dist Whs 54:52111
William GirvanNorth Hampshire RC 55:0511:55+ 50
Paul AldersonSouth Western RC 55:49115
Tom Yeatman (Jn)Glendene CC 56:05 91
Eddie AdkinsBournemouth Arrow 56:0919:54+105
Justin CannonRAF CC 56:19 75
John GlaysherAgiskoviner 56:39 70
Graham WeeksHillingdon CC 57:0113:34+ 45
Jason BohinDiamond-hf com 57:45100
John WoodburnVC Meudon 58:3524:32+ 80
Chris EdgintonOxonian CC 58:44 8:16+ 66
Steve WrightDidcot Phoenix CC 59:05 77
Geoff PowellHigh Wycombe CC 59:2010:13+ 57
Paul ColesChippenham Whs 59:21107
Kevin HollowayHigh Wycombe CC 59:24 8:36+ 59
Rob RichardsonChippenham & Dist Whs 59:34 8:57+ 81
Nick CalkinHigh Wycombe CC 59:37 8:54+ 41
David NewmanWesterley CC 59:53 71
David FrenchWeybridge Whs 59:55 76
Danuta Tinn (W)Maidenhead & Dist CC1:00:0911:30+ 46
Rob Yeatman (Jv)Oxonian CC1:00:18 97
Tracy Langlands (W)Agiskoviner1:00:23 63
Ian LoadesOxford Tri Club1:00:25 61
Jeremy MulkernAylesbury CC1:00:27 9:06+ 83
Andrew MurraySigma Sport RT1:00:29 62
Jonathon PageBicester Millenium CC1:00:3311:38+ 37
Greg LewisSigma Sport co.uk1:00:43 7:48+102
Ian LakeyNewbury RC1:00:49 8:44+ 35
John MurphyGloucester City CC1:01:2919:48+116
Tom SilverlockHemel Hempstead CC1:01:33 5:57+ 72
Keith BurfoodTeam MDT1:01:38 86
Paul WinkleyEast Grinstead CC1:01:3810:01+ 96
Tristan Natoll1:01:44109
Simon GreenlandMaidenhead & Dist CC1:02:0411:45+ 52
Bob DonningtonClarence Wheelers CC1:02:3515:10+117
Frank PresslingMaidenhead & Dist CC1:02:4614:59+ 36
Vince DeyWesterley CC1:02:4611:03+ 74
Keith AllisonPortsmouth NE CC1:02:5317:12+ 92
Ben SheltonWesterley CC1:03:07 82
Graham PettittHillingdon CC1:03:0910:07+ 43
Stuart KingHigh Wycombe CC1:03:38 5:55+114
Lance WoodmanArcher RC1:03:45 6:50+ 39
Garfield HallGeoffrey Butler Cycles1:04:18 5:46+ 88
John FroudFestival RC1:04:5516:22+ 42
Edmund SpurgeonColchester Rovers CC1:05:4113:49+ 94
Andrew BurnettTeam Milton Keynes1:06:33 1:58+ 73
Tony EmeryDursley RC1:06:52 9:45+106
Richard BullHigh Wycombe CC1:07:05 5:06+ 89
Ian WindallFarnham RC1:07:0917:13+ 33
Joe Holloway (Jv)High Wycombe CC1:07:11 87
Stewart BoucherHemel Hempstead CC1:07:1312:17+ 47
Jane Burfoot (W)Team MDT1:07:2110:59+ 93
Jorj JamesBrighton Mitre CC1:07:49 0:49-113
Steve RouseHigh Wycombe CC1:07:55 1:38+ 99
Heather Golla (W)High Wycombe CC1:07:57103
Michael ZuillCrawley Whs1:08:12 8:59+ 78
Jonathan SmithHigh Wycombe CC1:08:15 6:40+ 68
Richard DaviesHigh Wycombe CC1:08:16 53
Ben FriendClarence Wheelers CC1:08:29 0:59-119
John FrancisHigh Wycombe CC1:09:22 6:07+ 64
Tracey Jaquest (W)High Wycombe CC1:09:56108
Chris JamesWillesden CC1:10:36 6:35+ 84
Brian MoonWillesden CC1:10:42 7:03+ 34
Matt ThomasHigh Wycombe CC1:11:32 79
Dave GaidaReading CC1:12:28 7:32+ 98
Tom WoodlandRedmon CC1:13:3212:45+ 58
Jon FarmerSerpentine RC1:14:33 0:11- 54
Claire LoadesOxford Tri Club1:14:41 0:14+ 69
Michael RichardsonIcknield RC1:21:22 0:41- 44

D.N.F. Numbers 38,48,49,56.
D.N.S. Numbers 32,40,55,65,67,95,101,104,112,118.