Reading CC 10 10 September 2006. Speed order
Tandems
NameClubTimeNo.
Stewart House
Rob English
Arctic
awcycles.co.uk
19:4877
Mark Silver
Lawrence Winterbottom
Hounslow & Dist Whs21:0976
Keith Williams
Dave Jones
Oxford City RC
Newbury RC
23:3875
Russell Sparkes
Christine Lawrence (W)
Redmon CC25:2373
Andrew Dibnah
Deanna Dibnah (W)
Farnham RC27:0574

Solos
NameClubTimeVet +-No.
Rob EnglishAwcycles.co.uk 21:31 5
Mark PardoeReading CC 21:31 67
Gary Kristensenwww.agiskoviner.com 21:34 50
Steve HuntIcknield Road Club 21:39 5:15+ 60
William GraingerAndover Wheelers 22:07 61
Jason BohinSodbury Cycle Sport 22:15 65
Richard PettingerSri Chinmoy Cycling Team 22:15 71
Gary JonesM & D Cycles 22:23 3:55+ 52
Tim BayleyArctic Shorter 22:29 56
John Glaysherwww.agiskoviner.com 22:42 47
John WoodburnMaidenhead & District CC 22:42 9:18+ 66
Paul HoldsworthHounslow & District Wheelers 22:47 3:07+ 46
James Boymanwww.agiskoviner.com 23:08 62
Mark CoxDidcot Phoenix CC 23:51 28
John FrenchBath CC 23:56 4:16+ 63
Ian MiddletonDidcot Phoenix CC 23:58 59
James MahoneySigma Pro Bike Shop 24:00 49
Peter WilliamsArmy Cycling Union 24:03 1:39+ 57
Ian LakeyNewbury RC 24:04 2:26+ 41
David RidgeReading CC 24:05 1
Alan AllcockDidcot Phoenix CC 24:17 3:29+ 53
David RogersHemel Hempstead CC 24:17 2:50+ 54
Steve LuckDidcot Phoenix CC 24:17 3:55+ 64
Melanie Williams (W)www.agiskoviner.com 24:19 40
Paul DurrantPontypool RCC 24:33 5:29+ 48
Adrian FeekTeam Quest 24:40 25
Cliff VollerNewbury RC 24:41 3:57+ 20
Danuta Tinn (W)Maidenhead & District CC 24:49 2:31+ 35
Jim HowlettNorthover Vets Team 24:54 5:22+ 68
Alistair MorganM & D Cycles 25:04 1:14+ 30
Clive ChappeRoss-on-Wye & District CC 25:25 4:09+ 72
Rod MacFadyenReading CC 25:36 1:06+ 42
Nick LoweSwindon RC 25:40 0:02+ 12
Mick FountainDidcot Phoenix CC 25:45 5:15+ 3
Gill Reynolds (W)Willesden CC 25:51 4:25+ 37
Roger de_VereFareham Wheelers CC 25:53 3:41+ 21
Ray WilsonNewbury RC 26:01 4:15+ 69
Tony EmeryDursley Road Club 26:06 3:28+ 43
Allen JanesBristol South CC 26:11 3:37+ 11
Joanna Wells (W)Hounslow & District Wheelers 26:11 2:01+ 32
Mark BrewerMaidenhead & District CC 26:38 0:04+ 6
Clifford GrantHigh Wycombe CC 26:41 3:07+ 10
May Kaaren (W)a3crg 26:44 38
Steve FlemingReading CC 26:50 1:09+ 22
Mick BerryDidcot Phoenix CC 26:59 1:17- 16
Gerry PeppinCorinium CC 27:23 1:05- 2
Dick PooleFarnborough & Camberley CC 27:23 5:55+ 13
Ian WindallFarnham Road Club 27:33 4:57+ 27
Patrick BryantMiddlesex RC 27:54 5:08+ 17
Norman RoshierMiddlesex RC 28:46 4:48+ 7
Melanie Conibear(W)Hemel Hempstead CC 28:55 34
Clif PendletonDe Laune CC 29:01 1:44+ 8
Dave GaidaReading CC 29:10 3:52+ 18
Chris HartOxonian CC 29:43 2:17+ 23
John BarnesReading CC 30:13 2:49+ 24
John LewisChippenham & District Whs 30:14 2:28- 14
William GladwinHillingdon CC 30:43 1:47+ 4
Brian JamesBrighton Mitre CC 32:49 1:01+ 29
Arthur FrostNewbury RC 36:05 1:59- 9
Philip MorrisNottingham Clarion CC 36:31 9:24- 19

D.N.S. Numbers 15,26,31,33,36,39,44,45,51,55,58,70.