High Wycombe CC. 14 April 2006. H10/2. Speed order
NameClubTimeVet +-No.
Richard PrebblePinarello RT21:1375
Raymond HughesClarence Wheelers21:155:52+80
Williamson PriddySolihull CC (Tandem)22:093
Jason GurneyTeam Milton Keynes22:0945
Tim Bedingfieldawcycles.co.uk22:1061
Rob Englishawcycles.co.uk22:1085
Davis KingsburyHigh Wycombe CC22:1276
Neill Coventrywww.agiskoviner.com22:174:50+95
William GirvanNorth Hampshire RC22:213:09+70
Tony BallTeam Swift Allsports22:2220
Steve GollaHigh Wycombe CC22:2691
Colin McDermottFestival RC22:2740
Lee ChaplinTwickenham CC23:0611
Bob GarlingeTeam Quest23:074:52+72
John Glashirewww.agiskoviner.com23:1041
Dave JohnsonHigh Wycombe CC23:113:56+65
James Boyman (Jn)www.agiskoviner.com23:1835
Paul GrangerOxonian CC23:293:13+10
Ian PantingOrca UK23:305
Peter OliverOxonian CC23:302:00+50
John WoodburnMaidenhead & District CC23:358:25+55
Bruce CaldwellAylesbury CC23:3566
William MeersKingston Wheelers23:4082
Peter Weirwww.agiskoviner.com23:5126
Jenny Derham (W)Twickenham CC23:5763
Malcolm WoolseyWesterley Cycling Club24:0125
Roger QueenIcknield RC24:026:14+86
Chris GreigHigh Wycombe CC24:0483
David NewmanWesterley Cycling Club24:0652
Jack HaswellKingston Wheelers24:074:31+31
Nick CalkinHigh Wycombe CC24:071:47+62
Harry McGarrGloucester City CC24:10*4:15+96
Ian NevilleClarence Wheelers24:201:46+71
Malcolm AshAylesbury CC24:244:56+12
Bren DivallHigh Wycombe CC24:2747
Marlon Moncriefwww.agiskoviner.com24:2756
Barry McdermottFestival RC24:281:26+21
Crouch TomTeam Milton Keynes24:4043
Peter GrahamReading CC24:411:13+15
Damian PoulterHounslow & dist Wheelers24:4716
Danuta Tinn (W)Maidenhead & District CC24:552:25+67
Paul StonellThames Velo24:5887
Robert HornsbyWesterley Cycling Club25:085:37+32
Andrew Colsell (Jv)High Wycombe CC25:1684
Alan StrongClarence Wheelers25:185:27+92
Harry WebbTwickenham CC25:224:12+97
Geoff PowellHigh Wycombe CC25:251:05+37
Nick CosgraveFarnborough & Camberley CC25:321:10+42
Roderick MacFadyenReading CC25:400:50+36
Kevin HollowayHigh Wycombe CC25:430:11+19
Gill Reynolds (W)Willesden CC25:445:16+73
Adrian FeekTeam Quest25:4533
Graham SheridanKingston Wheelers25:5738
Catherine Gupta (W)Kings Lynn26:0554
Roger GriffithsRedmon CC26:072:31+7
Phillip CrouchHigh Wycombe CC26:071:39+68
Graham PettittHillingdon CC26:181:41+6
Mick FountainDidcot Phoenix CC26:184:42+64
Chris VesseyMiddlesex RC26:193:57+93
James Williamson(Jn)High Wycombe CC26:3094
Richard DaviesHigh Wycombe CC26:4153
Jim ClridgeMiddlesex RC26:495:11+14
Adam Poole (Jn)High Wycombe CC27:1089
Mark BrewerMaidenhead & District CC27:230:53-4
Surendra PatelWillesden CC27:241:06-28
Ed Wyatt (Jv)High Wycombe CC27:4479
Roy InstrallMorden CRC27:512:09-22
Joanna Spragg (W)Aylesbury CC27:5144
Paul MorrisseyHigh Wycombe CC28:092:03-99
Georgina Heron (W)Orca UK28:1848
Heather Spittles (W)High Wycombe CC28:2274
Norman RoshierMiddlesex RC28:285:06+8
Alun MillardCharlotteville CC28:341:28+57
Chris PooleHigh Wycombe CC28:342:16-98
Simon DerhamKingfisher Triathletes28:473:17-29
Clair Beckwith (W)Willesden CC29:0759
Alasdair MacVarishOxford City RC29:241:51+39
Dick PooleFarnborough & Camberley CC29:583:20+23
Trish Hicks (W)High Wycombe CC30:3349
Helen Biggerstaff(W)South Bucks RC30:583:51-34
Ronald PurdyWillesden CC31:232:11+18
Sally Roe (W)High Wycombe CC34:3569
Philip MorrisNottingham Clarion CC36:099:15-9

D.N.F. Number 90.
D.N.S. Numbers 13,17,24,27,30,46,51,58,60,77,78,81,88,100.
Late Starts :-
Number 96 Time includes 18 Seconds penalty.