Oxford City Road Club 50. 26 May 2002. Speed order

Tandem Event
NameClubTimeNo.
T. Davis
J. Davis (W)
Aylesbury CC1:53:474
S. Foster
L. Gardner
Andover Whs1:58:038
J. Churton
R. Almond (W)
Wolverhampton Whs1:58:076
J. Jennings
J. Swallow (W)
Bishops Stortford CC1:59:11
Inc 2 Min L.S.
10
S. Butterworth
K.Baker (W)
Warrington RCD.N.S.2


Solo Event
NameClubTimeVet +-No.
Nic GardinerTimetrial.co.uk.RT1:44:14110
Joel WainmanPete Read Racing1:45:54120
Howard WallerTimetrial.co.uk.RT1:47:37116
Paul PickupLiphook Cycles RT1:48:12 27
Martin LeggCamel Valley C & TC1:49:26 96
Mark BramblebyFeltham RC1:49:41115
Neil PeartOn the Edge RT Assos1:49:43 90
Steve BatsfordHounslow & Dist Whl1:50:05112
Dave GreenRAF CC1:50:14 65
David JohnsonHigh Wycombe CC1:50:1630:54+ 60
Gary KnightMacclesfield Whl1:50:4130:29+102
Gary KristensenArmy CU1:51:15117
John FrenchBath CC1:52:2533:03+ 80
Ian WelchHigh Wycombe CC1:52:40105
Gary WellsCharlotteville CC1:53:0532:23+ 66
Guy De-SelincourtCamel Valley C & CT1:53:3923:22+ 52
Greg HydeStone Wheelers1:54:05 71
Derek RoePete Read Racing1:54:0936:49+118
Marc CunningtonHounslow & Dist Whl1:54:1426:56+ 61
Tony BoardmanVTTA Manchester & NW1:55:1428:05+ 41
Chris HopkinsonPete Read Racing1:55:21 55
Andy TurnerHinckley CRC1:55:26 47
Chris LodgeFinsbury Park CC1:56:0828:15+ 91
Liz Milne (W)G S Strada1:56:15106
Terry CodgingStafford RC1:57:1245:25+ 45
Mark Gidney34th Nomads1:57:4219:19+ 81
Tim PufferHinckley CRC1:57:4726:36+ 35
Robert TobinRugby RCC1:57:51 76
Colin StylesRugby RCC1:57:5323:17+ 78
Paul GrangerOxonian CC1:58:5421:14+ 53
Stephen TrottWorthing Exelsior1:59:09 22
Marina Bloom (W)Crawley Whls1:59:27 98
Doug ForresterRace Scene1:59:34 20
Gregg ElliottArmy CU1:59:35108
Tony HermonOxonian CC1:59:3930:12+ 31
Carole Gandy (W)San Fairy Ann CC1:59:5245:11+ 88
Paul HolderBouremouth Jubilee Whl2:00:07 58
Lynne Taylor (W)Walsall RC2:00:26 97
Mick RobertsVerulam CC2:00:3838:25+ 93
D HodginsStockport Clarion2:01:2347:22+ 56
Robert FrowenBanbury Star CC2:01:4023:48+ 82
Paul AldersonSouth Western RC2:02:29 33
David RogersHemel Hempstead CC2:02:4518:25+ 42
Robert LindSwan Velo2:03:34* 57
David RapleyCharlotteville CC2:03:3916:29+ 32
Brent SkinnerHounslow & Dist Whl2:04:0318:11+ 73
Ken RobertsonMid Devon CC2:04:2040:43+114
Micheal WisemanHertfordshire Whl2:04:2115:47+104
Hugh BeachampOxonian CC2:04:2227:44+ 46
Adam FitzpatrickMid Devon CC2:04:3913:24+ 28
Paul EverillStone Wheelers2:06:10 67
Nickey Hunt (W)VTTA London & HC2:07:5837:05+ 83
Stewart HouseTimetrial.co.uk.RT2:07:59 75
Gavin ShawCharlotteville CC2:08:1817:10+ 54
Robert GilmourHounslow & Dist Whl2:09:2118:17+ 92
Rod MyersMiddlesex RC2:10:5039:09+ 48
Mike BloomCrawley Whls2:11:1928:55+ 94
John HawkridgeSan Fairy Ann CC2:12:1426:49+ 72
Daren GreenhowSwan Velo2:12:25 99
Louise Schuller (W)Finsbury Park CC2:12:5213:40+ 79
Peter WhitfieldOxonian CC2:13:3018:36+ 24
Wayne King-FarlowSwan Velo2:13:54 38
Cliff Tremaine (T)Kettering CC2:13:5746:31+ 64
Iorwerth MorganNewbury RC2:15:3038:20+ 84
John JenkinsOxford City RC2:16:1118:12+ 18
Chris HartOxonian CC2:16:1328:50+ 26
Jaqui Warinton (W)Swan Velo2:18:16 34
Mick FountainDidcot Phoenix CC2:18:2221:52+ 25
Moira Goodway (W)Banbury Star CC2:20:3519:39+ 74
Paul OakDidcot Phoenix CC2:22:1616:47+ 44
P Graystock (T W)Didcot Phoenix CC2:55:26 9:07+ 29

D.N.F. Numbers 21,43,70,77,86,95,109.
D.N.S. Nos :-
19,23,30,36,37,39,40,49,50,51,59,62,63,68,69,85,87,89,100,101,103,107,111, 113,119.
* Late Start. Number 57 Time includes 2 Min 45 Seconds.