Polytechnic CC 25 30 Sept 2001. Speed order
NameClubTimeVet +-No.
Michael HutchinsonTeam MDT 48:58120
Sean YatesTeam Clean 49:3216:58+110
Carlos RiiseShetland Whlrs 49:38 30
Ray HughesClarence Whs 50:2317:07+115
Peter TadrosVC Bayeux 50:32 10
James GilfillanYork Cycleworks 50:36100
Tim StevensTeam Clean 50:4015:20+107
Leon WrightTeam Clean 50:46 50
Duncan AlexanderTeam Omega 51:16 40
Tom WoodStourbridge CC 51:37 20
Sam BarkerTeam Lighthouse IFA 51:43 70
James MillardCharlotteville CC 52:03 91
Chris BrookingCambridge CC 52:05 5
Stuart LemanskiTeam Omega 52:09 95
Jonathan DempseyClassic Walls RT 52:37 57
Kevin NearyLeo RC 52:3816:24+ 32
Carl Dyson (Jn)Team Omega 52:41102
John FrenchBath CC 52:4317:21+112
Colin RoshierTeam Quest 52:50 21
Nick GreenPete Read Racing 52:55 41
James Ellett (Jn)Team Omega 52:56 56
Rich BerryRAF CA 53:03 22
Jon SurteesKnaresborough RT 53:10 97
Mark JonesGS Stella 53:1113:19+103
Tony HarveyRAF CA 53:1712:43+ 62
Murat OzenyaCiclos Uno 53:31 15
Mark SinnottEpsom CC 53:32 6
Boyd JohnsonEastbourne Rovers 53:3312:27+ 98
Glenn Hoy (Jn)Team Omega 53:34 27
Michael LoaderYeovil CC 53:41 68
James MahoneyTeam Clean 53:42113
Steve SmalesPete Read Racing 53:47 67
Mark BramblebyFeltham RC 53:50 12
Steve BatsfordHounslow & District Whs 53:58 46
Roger WrennMacclesfield Whlrs 54:0020:55+116
Jason CostelloSwindon RC 54:02 53
Paul HoldsworthHounslow & District Whs 54:21 2
Dave NockAPIBikes.Com 54:3417:15+ 58
Ray RobinsonFareham Wheelers 54:4515:50+ 49
Tony BoardmanVTTA M'chster & NW 54:4514:17+118
Ron Keeble34th Nomads 54:4819:01+ 55
Peter PickersNorthovers VT 54:5614:06+ 92
Bill BroadfieldCiclos Uno 55:0121:36+ 42
Chris AbsolomYeovil CC 55:1212:48+ 51
Stephen EmmersonEpsom CC 55:15 44
Michael KingsburyVC Etoile 55:17 64
Ian WelchHigh Wycombe CC 55:24 31
Tom CoxTeam MDT 55:2914:04+114
Phil GuyNorth Shropshire Whlrs 55:4017:03+ 4
Brian NewtonEvesham & District CC 55:4422:01+ 28
Dave StalkerFeltham RC 55:5821:47+ 99
Liz Milne (W)GS Strada 56:01 80
Maxine Johnson (W)Interbike Racing Team 56:1713:47+ 90
Andy TurnerHinckley CRT 56:22 3
Mark Gidney34th Nomads 56:22 63
Karen Steele (W)Pete Read Racing 56:28 75
Carole Gandy (W)San Fairy Ann CC 56:3422:56+ 85
Allan NorwoodCorinium CC 56:4021:05+ 34
Laurence BermanCambridge CC 56:4414:23+ 43
Steve PitmanSwindon RC 56:45 69
Tim MelvilleCambridge University CC 57:04 54
Keith BurfootTeam MDT 57:0713:28+109
Grahame FisherCambridge CC 57:1113:24+ 7
Chris EdgintonOxonian CC 57:11 17
Harry FeatherstoneEastbourne Rovers 57:1324:40+ 93
John BourtonOxonian CC 57:2112:43+ 37
David RogersHemel Hempstead CC 57:36 9:54+ 94
Pete AndrewsVC Elan 57:48 9:42+ 13
Jack BrownNorthovers VT 57:4922:52+104
Heather Thomson (W)Pete Read Racing 58:37 82
Roger ScottNorthovers VT 59:4416:19+119
Sarah Cramoyson (W)Pete Read Racing 59:52 87
Cliff VollerNewbury RC 59:5711:10+ 24
Ken HaynesEvesham & District CC1:00:5012:59+ 14
Pete AbbottOxonian CC1:01:0419:37+ 39
Peter EllettUnity CC1:01:5310:18+ 29
Arja Scarsbrook (W)Evesham & District CC1:02:0215:09+ 83
Michael FountainDidcot Pheonix CC1:04:5311:44+ 9
Louise Green (W)Pete Read Racing1:06:54 73
Moira Goodway (W)Banbury Star CC1:07:30 9:41+ 89
Jill Bartlett (W)Hounslow & District Whs1:07:37 2:58+ 74

D.N.F. Nos 48,101,108.
D.N.S. Nos :-
1,8,11,16,18,19,23,25,26,33,35,36,38,45,47,52,59,60,61,65,66,71,72,76,77,78,79,81,84,86,88,96, 105,106,111,117,
Late Starts :-
Number 48 Time includes 5 Min 00 Seconds.