Middlesex RC 50 09 September 2001 Speed order
NameClubTimeVet +-No.
Kevin DawsonPete Read Racing-Caygill1:39:40 90
Nik GardinerTimetrial.co.uk1:43:11 70
Joel WainmanPete Read Racing-Caygill1:43:47 80
Paul HoldsworthHounslow & District Wheelers1:45:24 85
Colin WallacePort Talbot Wh CC1:49:22 30
Nick GreenPete Read Racing-Caygill1:49:51 55
Mark BramblebyFeltham RC1:49:54 81
Nick HastlerEssex Roads CC1:50:46 75
Peter Hamilton34 Nomads/Gem Hygiene1:50:5835:34+ 45
Stewart HouseTimetrial.co.uk1:51:10 32
Brian WalkerPete Read Racing-Caygill1:51:19 40
Eddie AdkinsBournemouth Arrow1:51:2038:31+ 41
Stephen ButterworthWarrington RC1:51:56 46
Steve SmalesPete Read Racing-Caygill1:51:58 71
Darren OtterRutland CC1:52:11 10
Tim MelvilleCambridge University CC1:52:41 52
Michael LoaderYeovil CC1:52:45 16
Ian BrazierVerulam CC1:53:30 62
Neil PeartOn the Edge RT-Assos-Extran1:53:35 50
Steve BatsfordHounslow & District Wheelers1:54:00 15
Andy CookChippenham & District Wh1:54:10 20
Steve PyeBournemouth Jubilee Wheelers1:54:35 82
Paul FlightSouthampton Triathlon Club1:55:12 27
James CharlesPete Read Racing-Caygill1:55:14 76
Ian WelchHigh Wycombe CC1:55:33 35
Daniel KempeBristol South CC1:55:34 64
Rex Facey1st Chard Wheelers1:55:34 88
Brian NewtonEvesham & District Wh CC1:56:0145:24+ 77
Karen Steele (W)Pete Read Racing-Caygill1:56:02 57
Andy BriggsJ E James-Daccordi1:56:10 31
Michael LawrenceClevedon & District RC1:56:1847:32+ 66
Jim GrestyNorth Shropshire Wheelers1:56:2737:56+ 83
Tony BoardmanVTTA Manchester & North West1:57:1524:59+ 26
Robin CorderStratford CC1:57:17 25
Maxine Johnson (W)Interbike RT1:57:2828:00+ 53
Paul RutaTeam Velo Vet Gios Primera1:57:4434:22+ 87
Tony CosstickHounslow & District Wheelers1:58:4620:19+ 18
Carole Gandy (W)San Fairy Ann CC1:59:0246:01+ 73
Tony CoxTeam MDT/Giant/Sidi/1:59:0325:20+ 47
Christopher LodgeFinsbury Park1:59:0924:10+ 36
John CallaghanWorcester St Johns1:59:2928:09+ 43
Terry AndersonShaftesbury CC1:59:4140:33+ 17
John BourtonOxonian CC1:59:4725:41+ 11
David RogersHemel Hempstead CC2:00:1319:55+ 67
Theresa Coltman (W)Leicestershire RC2:00:19 68
David HarrisonReading CC2:00:35 5
Lynne Taylor (W)Walsall RC2:01:15 48
Chris AbsolomYeovil CC2:01:2119:49+ 21
Alisdair OakleyMiddlesex RC2:02:1215:51+ 1
Roger HartnellAndover Wheelers2:02:57 2
David NewmanWesterley CC2:03:05 56
Heather Thomson (W)Pete Read Racing-Caygill2:03:26 69
Malcolm WoolseyWesterley CC2:03:42 8
Phil CookeCoventry Olympic-Mr Mole2:03:4827:10+ 7
Malcolm HuntWalsall Roads RC2:04:2419:59+ 37
Tom EllisNorth Hampshire RC2:04:2635:48+ 91
Roy MayHillingdon CC2:04:2941:46+ 79
Terry GradidgeSevern RC2:04:3423:04+ 38
Cliff VollerNewbury RC2:04:3723:01+ 84
Sue Parrot (W)Askern CC-Optima2:05:21 74
Richard CollinsTwickenham CC/Evans Cycles2:05:28 58
Graham SmithSevern RC2:05:45 44
Clive ChappeReading CC2:05:5626:10+ 78
Tony EmeryDursley RC2:07:1524:51+ 12
Will BuxtonHertfordshire Wheelers2:07:4229:00+ 13
Paul ChapmanSevern RC2:08:1723:49+ 97
Ann Wooldridge (W)Gloucester City CC/Town Cars2:11:4914:43+ 19
Arja Scarsbrook (W)Evesham & District Wh CC2:12:5927:15+ 24
Chris HartOxonian CC2:13:5129:59+ 39
Dick PooleFarnborough & Camberley CC2:21:5428:05+ 96
Helen Briggs (W)J E James-Daccordi2:25:15 49
Geraldine Glowins(W)Anerley NT2:27:43 0:05- 9
Louise Green (W)Pete Read Racing-Caygill2:27:52 34

D.N.F. Nos 3,14,28,61,63,89.
D.N.S. Nos 4,6,22,23,29,33,42,51,54,59,60,65,72,86,92,93,94,95,98,99.