Polytechnic 25. 23 September 2000. Speed order
NameClubTimeVet +-No.
Gethin ButlerPreston Whlrs 49:19110
James GilfillianTeam Hed 49:22 90
Ray HughesClarence Whlrs CC 50:3016:30+ 80
Colin WallacePort Talbt Whlrs CC 50:44 85
Roger IddlesStourbridge CC 51:3322:49+100
John WoodburnMaidenhead & District CC 51:4926:31+115
Graham WoodMacclesfield Whlrs 51:51106
Andy HopeCharlotteville CC 51:54 91
Keith Reed34th Nomads CC 51:59 70
Robn HansfordVC St Raphael 52:25101
Kevin TyeVC Deal 52:48 31
Andrew MeilakVC Deal 53:06 41
Mark TurnbullTeam Chiltern 53:13 30
Peter Hamilton34th Nomads CC 53:1316:51+ 55
Mark SandersEpsom CC 53:1413:16+ 32
Tony HarveyRAF CA 53:46 51
Peter SadlerStretford Whlrs 53:47 50
Andrew StricklandCorinium CC 53:51 15
Adam Fisher (Jn)Cambridge CC 53:55 11
John BourtonOxonian CC 53:5515:38+ 83
James Ellett (Jn)Unity CC 54:04 62
Roger WrennMacclesfield Whlrs 54:0720:15+ 35
Boyd JohnsonEastbourne Rovers CC 54:09 66
Edward RenwickVC Venta 54:11 86
Ron Keeble34th Nomads CC 54:1119:05+ 95
Mick St.LegerVC Venta 54:12 54
Mark SinnottEpsom CC 54:12102
James MillardCharlotteville CC 54:14 75
Neil CrozierEpsom CC 54:14 82
Paul BennettVerulam CC 54:2122:50+ 71
Malcolm BrooklingBanbury Star CC 54:37 22
Pete AndrewsVC Elan 54:3712:23+ 63
Steve HowellsCorinium CC 54:47 25
Nick DrucePhil Young Sports Massage RT 55:00 21
Mark Gidney34th Nomads CC 55:01 52
Andrew WyattSomerset RC 55:1212:18+ 58
Stephen PitmanSwindon RC 55:18108
Andrew MurrayTeam Corridori 55:26 13
Mark BrambebyFeltham RC 55:31 56
Paul RutaTeam Velo Vet 55:3217:11+ 93
Ian LakeyNewbury RC 55:36 46
Tony BoardmanWest Pennine RC 55:3912:21+ 76
Steve EmmersonEpsom CC 55:43 43
Ken HaynesEvesham Whlrs 55:4517:31+113
David HarrisonReading CC 55:48 37
Terry PufferHinckley CRC 55:5413:08+ 27
Alisdair OakleyMiddlesex RC 56:01 9:59+ 26
Richard Payn34th Nomads CC 56:02 61
Allan NorwoodCorinium CC 56:0321:08+ 72
Ian BazierVerulam CC 56:13 20
John SmithCrescent Whlrs CC 56:2618:29+ 87
Michael LawrenceClevedon & District RC 56:2621:54+104
Richard CowenNewbury RC 56:38 68
Harry FeatherstoneEastbourne Rovers CC 56:4024:37+116
Michael DeamonHinckley CRC 56:4612:47+ 24
Anthony RichardsonHereford & Worcs Fire Brigad 56:5112:42+ 64
Derek HodginsSpockport Clarion 57:0423:01+112
Robert SaundersNorth Bucks RC 57:07 8:53+ 47
John ArmstrongCoventry RC 57:13 23
Colin JonesEastbourne Rovers CC 57:1915:57+103
Jonathan WardHinckley CRC 57:23117
Gerard OramNorth Bucks RC 57:27 8:33+ 57
Leonard OrrickLemington C & AC 57:3816:44+ 3
Matthew SmithTeam Quest 57:39 48
Paul KissaneAlford Whlrs CC 57:3911:54+107
Chris EdgingtonOxonian CC 57:44 12
Keith BurfootBIO RT 57:4412:20+114
John DixsonCoventry RC 57:5519:50+ 14
Cliff VollerNewbury RC 57:5512:40+118
Paul JaffreyWeaver Valley CC 58:19 67
Richard Berkeley34th Nomads CC 58:2521:05+ 84
Paul O'DriscollCorinium CC 58:28 34
Tony MeilakVC Deal 58:3818:33+ 44
Mark HillSkegness Whlrs 58:50 33
Tony EmeryDursley RC 58:5114:25+ 7
Pete AbbottOxonian CC 59:1920:46+119
John HowellsCorinium CC 59:2016:43+ 29
Clive ChappeReading CC 59:3213:11+ 98
Paul GrangerOxonian CC 59:41 6:49+ 28
Peter EllettUnity CC1:00:0012:42+ 88
Graham MesserSwindon RC1:00:19 18
Ray WilsonNewbury RC1:00:2913:53+ 1
Gill Reynolds (W)Willesdon CC1:00:5315:10+ 99
Roy MayHillingdon CC1:01:0918:56+ 38
Brian GarrardBournemouth Arrow CC1:01:53 42
Sarah WoodMacclesfield Whlrs1:02:06 9
Wendy Pails (W)Farnbrough & Camberley CC1:02:20 89
Iorry MorganNewbury RC1:02:3320:34+109
Stewart BoucherHemel Hempstead CC1:03:3011:25+ 19
Moira Goodway (W)Banbury Star CC1:05:2211:15+ 69
Michael FountainDidcot Pheonix CC1:06:0310:00+ 8

D.N.F. Nos 73,78.
D.N.S. Nos :-
2,4,5,6,10,16,17,36,39,40,45,49,53,59,60,65,74,77,79,81,92,94,96,97,105,111, 120.