Middlesex R.C. 50 10 Sept 2000 Speed order
NameClubTimeVet +-No.
Gethin ButlerPreston Whs1:40:04 80
Michael HutchinsonBio RT-MDT1:42:21 90
Nikolaus GardinerTeam Hed1:42:53 50
Ian CammishSteve Goff Frames1:43:2836:40+ 70
Paul RogersVC St Raphael1:43:32 20
Ken PlattsCoalville Whs1:44:0040:28+ 60
Joel WainmanPete Read Racing1:44:09 40
Neil PeartOn the Edge RT1:45:32 85
Robin HansfordVC St Raphael1:46:42 71
Rowan HornerVC St Raphael1:46:44 10
Robin JacksonHounslow & District Whs1:47:04 30
Paul JamesCrawley Whs1:47:46 76
Stephen EdwardsRhondda Valley CC1:47:49 61
Rob TownsendPete Read Racing1:49:16 55
Chris BirchVC St Raphael1:49:26 56
Ron Keeble34th Nomads CC1:50:4041:26+ 41
Robin CorderStratford CC1:50:44 52
David HarrisonReading CC1:50:54 62
Paul HoldsworthHounslow & District Whs1:50:57 21
John FrenchBath CC1:50:5833:25+ 15
Chris HallsMid Devon CC1:51:11 31
Steven LennBognor Regis CC1:51:38 43
Mark BramblebyFeltham RC1:51:41 6
James CharlesPete Read Racing1:51:48 37
Terry CogingStafford RC1:51:5448:20+ 46
Peter AndersonKingston Whs1:51:5534:37+ 36
Nick GreenHarrogate Nova CC1:52:09 51
Mark PardoeReading CC1:52:10 78
Liz Milne (W)GS Strada1:52:26 72
Robert TremlinCorinium CC1:52:47 26
Nick ThrelfallHounslow & District Whs1:53:08 42
John BourtonOxonian CC1:53:0931:14+ 22
Stephen HowellsCorinium CC1:53:24 65
Michael LawrenceClevedon & District RC1:53:2949:08+ 89
David GiggEast Anglian CC1:54:00 13
Stephen HallCrewe Clarion Whs1:54:09 82
Jill Reames (W)Pete Read Racing1:54:13 75
Trevor AcremanStratford CC1:54:1522:46+ 7
Karen Steele (W)Pete Read Racing1:54:24 73
Andy JarvisGloucester City CC1:54:28 86
Alisdair OakleyMiddlesex RC1:54:4922:12+ 1
Tony BoardmanWest Pennine RC1:54:53*26:17+ 12
Bob EllisOxonian CC1:54:5732:41+ 87
Owen GoodspeedCentury RC1:55:0026:10+ 32
Tony MeilakVC Deal1:55:0645:08+ 57
Steven BatsfordHounslow & District Whs1:55:14 81
Paul CribbBognor Regis CC1:56:1721:46+ 58
Derek HodginsStockport Clarion1:56:2149:54+ 84
Mark DredgeWestbury Whs1:56:34 88
John SmithCrescent Whs CC1:56:4438:48+ 38
Philip YoungHounslow & District Whs1:56:49 54
Mike HallgarthAnfield BC1:57:2222:46+ 34
Steve DaviesAddiscombe CC1:57:2926:54+ 53
Steve ClarkBournemouth Jubilee Whs1:57:3622:32+ 11
Robert GilmourHounslow & District Whs1:57:4128:51+ 23
Robert FrowenBanbury Star CC1:57:4225:37+ 64
Tony EmeryDursley RC1:58:0532:53+ 67
John BanisterWesterley RC1:58:43 93
Carole Gandy (W)San Fairy Ann CC1:58:4645:04+ 17
William BuxtonHertfordshire Whs1:59:1636:16+ 48
David RogersHemel Hempstead CC1:59:2119:44+ 33
Clive ChappeReading CC1:59:3631:22+ 28
John HowellsCorinium CC1:59:5837:55+ 83
Richard CollinsTwickenham CC2:00:34* 4
Deanna Shepherd (W)Mid Devon CC2:01:23 3
Lynne Taylor (W)Walsall Roads CC2:01:44 74
Michael WisemanHertfordshire Whs2:03:0316:02+ 8
David HansonMid Oxon CRT2:04:0722:25+ 95
Rod MyersSwan Velo2:05:0643:39+ 91
Denise Bayliss (W)Harrogate Nova CC2:05:32 79
Wendy Pails (W)Farnborough & Camberley CC2:07:49 69
Chris HartOxonian CC2:08:3534:02+ 44
John BelmontHemel Hempstead CC2:09:4626:56+ 94
Jim ClaridgeSwan Velo2:10:0432:33+ 92
Moira Goodway (W)Banbury Star CC2:10:5028:13+ 39
Philippa Brayford(W)Bournemouth Jubilee Whs2:11:46 24
Janet Wilson (W)Bath CC2:12:5943:29+ 49
Isobel Fletcher (W)Stourbridge CC2:16:54 19
Gill Henshaw (W)Long Eaton CC2:18:1138:17+ 29
Gail Summerlin (W)Leicestershire RC2:37:08 9:07+ 9

D.N.F. Nos 14,27,35,77.
D.N.S. Nos 2,5,16,18,25,45,47,59,63,66,68,96.
Late Starts :-
Number 4 Time includes 0 Min 30 Seconds.
Number 12 Time includes 0 Min 10 Seconds.