Poly 25. 26 Sept 1999. Provisional Speed order
NameClubTimeVet +-No.
Michael HutchinsonBIO RT 49:00120
Geoff PlattsTeam Clean 50:2717:33+100
Stephen MarchantSouth Eastern RC 51:43 76
John WoodburnNorthovers VT 52:0125:44+115
Sam BarkerTeam Chiltern 52:13 60
Stuart LemanskiCambridge University CC 52:43 50
Timothy WoodWorcester St Johns CC 52:54 10
Tony HarveyRAF CC 53:31106
Paul BennettVerulam CC 53:4022:57+ 81
Eddie AdkinsLeo RC 53:4617:21+ 40
Andrew StricklandCorinium 54:07 55
James MillardCharlotteville CC 54:08 95
Andy EagersDerby Mercury RC 54:12 35
Stu ShawcrossTeam Velocity 54:14 20
Graham WoodMacclesfield Whlrs 54:29 41
Robin JacksonHounslow & Dist Whs 54:32 30
Dereck SmethamDursley RC 54:43 63
David JohnsonHigh Wycombe CC 54:4711:43+ 21
Tony BoardmanWest Pennine RC 54:4713:13+112
Alan LovegroveNorth Road CC 54:53 12
Robert WilsonRNRMCA 54:58 96
Ian WelchHigh Wycombe CC 54:59 25
Dave DentPortsmouth North End CC 55:05 62
Tony FarrellWestmead Team 88 55:0618:43+ 92
Gregory AshleyNene Valley Racing Team 55:07116
John BortonOxonian CC 55:0813:54+102
Tom CoxBIO RT 55:1013:21+111
Neil CrozierEpsom CC 55:14103
Steve PowellMacclesfield Whlrs 55:16 26
Mark Gidney34th Nomads 55:21 66
Gary WellsCharlotteville CC 55:2113:10+101
Ian BrazierVerulam CC 55:32 65
Philip Bartleet (Jn)CC Eclipse 55:34 67
Gordon JonesCharlotteville CC 55:35117
Mike CluttonCharlotteville CC 55:36 61
Mick MetcalfHampshire RC 55:4514:19+ 11
Aran StantonRNRMCA 55:51 83
Andy HopeCharlotteville CC 55:52 31
Nick DruceDidcot Pheonix CC 55:53 71
Andy PageBecontree Whlrs CC 55:53 73
Peter BlackshawOxford City RC 56:0811:22+ 15
Paul WilliamsonHounslow & Dist Whs 56:0921:02+ 32
Alisdair OakleyMiddlesex RC 56:13 16
Mark SaundersEpsom CC 56:15 9:45+ 58
Allan NorwoodCorinium 56:1920:18+ 2
Michael HarbourneWarwickshire RC 56:2218:00+ 47
Andy SharpeBIO RT 56:2410:06+105
Cole WrightCharlotteville CC 56:31 75
Ian LakeyNewbury RC 56:32 42
Tony EmeryDursley RC 56:3215:39+ 54
Nathan PreeceWorcester St Johns CC 56:35 13
Ian CharltonFeltham RC 56:35 27
Mike WheelerCoventry CC 56:37 29
David HarrisonReading CC 56:38104
Stephen YeatesEpsom CC 56:56 93
James Ellett (Jn)Unity CC 56:59 48
Simon PhillipsStratford CC 57:1015:01+ 53
Russell CooperTeam Chiltern 57:14 46
Keith BurfootBIO RT 57:16118
Richard CowenNewbury RC 57:23 64
Laurence BermanCambridge University CC 57:2612:38+ 97
Anthony HartPortsmouth North End CC 57:28 19
Robert FosterMacclesfield Whlrs 57:29 33
John BaldwinOxonian CC 57:3511:27+ 56
John YeatmanOxonian CC 57:3810:22+ 82
Paul RutaTeam Velo Vet 57:4014:31+ 77
Mathew SmithHillingdon CC 57:42 4
Chris GutselSwindon RC 57:47 28
David SteerSouth Eastern RC 57:51 34
Tom Kirk (Jn)Bromsgrove Olympic 57:51 69
Steve PitmanSwindon RC 58:24 44
Ross FitheridgeReading CC 58:45 78
Clive ChappeReading CC 58:4713:24+ 74
Rachel Horn (W)Cambridge University CC 58:48114
Edward RenwickVC Venta 59:04 39
Jack HaswellSouth Western RC 59:1910:45+ 84
Alan MillardWestbury Wheelers 59:27 57
Kathy Platts (W)Letchworth RC 59:30 98
Terry GradidgeSevern RC1:00:07 9:57+ 24
Chris LoweSwindon RC1:00:12 8
Graham PettittHillingdon CC1:00:15 8:47+ 68
Fiona Davidson (W)Oxonian CC1:00:39108
Pete EllettUnity CC1:00:4310:24+ 14
Bob EllissOxonian CC1:00:46 9:49+ 43
Denis HedgesCorinium1:01:4218:23+ 17
Ray WilsonNewbury RC1:02:0211:47+ 1
Gill Reynolds (W)Willesden CC1:02:1613:13+ 88
Cliff VollerNewbury RC1:02:49 7:15+ 59
Ken HaynesEvesham & Dist Whlrs1:02:52 9:51+ 37
Mike FountainDidcot Pheonix CC1:03:0112:28+ 9
Sue Provis (W)Newbury RC1:03:16113
Joanna Willcock (W)Oxford City RC1:03:31 99
Monique Hoban (W)34th Nomads1:05:30109
Alex Parsons (Jn)South Western RC1:11:59 49

D.N.F. Numbers 36 & 94.

D.N.S. Numbers 3,5,6,7,18,22,23,38,45,51,52,70,72,79,80,85,86,87,89,90,91,107,110,119