Middlesex RC 50 22 August 1999 Provisional result. Speed order
NameClubTimeVet +-No.
Peter SmithBorder City Whs1:43:0233:59+ 40
Kevin DawsonPete Read Racing Team1:43:33 90
Geoff PlattsTeam Clean1:44:0437:06+ 70
Paul RogersVC St Raphael1:45:16 60
Ian CammishBob Jackson Cycles RT1:46:4132:24+ 80
Neil PeartLeo RC1:46:56 85
Andy CookChippenham & Dist Whs1:47:21 30
Robin JacksonHounslow & Dist Whs1:47:47 10
David JohnsonHigh Wycombe CC1:48:2729:36+ 35
Alan RyderCamel Valley CC1:48:52 75
Paul HoldsworthHounslow & Dist Whs1:49:06 65
Ray HughesClarence Whs1:49:2128:42+ 20
John WoodburnNorthovers VT1:49:4351:42+ 73
Tony McFaydenHarlech Whs1:49:45 25
Malcolm CoxVC St Raphael1:49:48 45
Ron Keeble34th Nomads CC1:50:1140:47+ 5
Nigel ClementsonWigan Whs1:50:11 74
Peter Hamilton34th Nomads CC1:51:3932:44+ 83
Paul JamesCrawley Whs1:51:46 47
Ian WelchHigh Wycombe CC1:52:48 32
Richard Payn34th Nomads CC1:52:53 43
Roger SewellHounslow & Dist Whs1:53:0036:51+ 84
Barrie MitchellCoventry Olympic1:53:4036:11+ 21
Tony BoardmanWest Pennine RC1:54:1425:54+ 66
Malcolm AthertonHarlech Whs1:54:48 52
Jake PriorAndover Whs1:54:58 63
Alisdair OakleyMiddlesex RC1:55:03 1
Mark BramblebyFeltham RC1:55:06 58
Mark Gidney34th Nomads CC1:55:21 46
Robin CorderStratford CC1:55:42 92
Jim GoodwinSheffield Phoenix CC1:55:5751:33+ 81
Michael HarborneWarwickshire RC1:56:3131:07+ 22
Roger HartwellAndover Whs1:56:36 56
Roderick McFadyenReading CC1:57:03 6
John BourtonOxonian CC1:57:2025:59+ 16
Adam RoudLiverpool Mercury CC1:57:35 33
David FlynnOldham Century RC1:57:44 82
Colin StilesRugby RCC1:57:4620:17+ 27
David HarrisonReading CC1:58:02 38
Paul DeanTeam Velo Vet1:58:4221:26+ 28
Rob HemmingHitchin Nomads1:59:03 4
Tony EmeryDursley RC1:59:1230:39+ 78
Eddy CluttonRockingham Forest Whs1:59:30 11
Mark PardoeReading CC1:59:42 61
Paul RutaTeam Velo Vet1:59:4430:07+ 17
Lawrie HuntCheltenham & County CC1:59:5735:35+ 36
Leonard OrrickLeamington C & AC2:00:1832:57+ 2
Bev WoodPreston Whs2:01:3949:37+ 71
Roy MayHillingdon CC2:02:1841:32+ 93
Brian PhillipsEast Grinstead CC2:02:20 18
Bernie BrownSevern RC2:02:4937:25+ 89
Robert FrowenBanbury Star CC2:03:0519:09+ 53
Michael WisemanHertfordshire Whs2:03:1314:50+ 42
Graham BickleRockingham Forest Whs2:03:1414:49+ 13
Bernard SmithKettering Friendly CC2:03:2338:02+ 23
Michael GowanFestival RC2:03:4830:35+ 7
Tony PeacheySan Fairy Ann CC2:04:2337:02+ 77
Andrew AvisFestival RC2:05:10 37
William BuxtonHertfordshire Whs2:06:0128:22+ 94
Stuart StebbingsNorth Hampshire RC2:06:13 14
Robert TobinRugby RCC2:06:40 86
Pete EllettUnity CC2:06:4720:51+ 31
Marina Bloom (W)Crawley Whs2:07:38 44
Bob EllisOxonian CC2:08:0318:29+ 95
Chris HartOxonian CC2:08:1933:06+ 91
John HowellsCorinium CC2:08:2628:16+ 39
Malcolm FieldMaidenhead & Dist CC2:09:4814:35+ 97
Leslie Harre-YoungWesterley RC2:10:2811:46+ 48
Don HuntFarnboro & Camberley CC2:10:3735:38+ 8
Wendy Pails (W)Farnboro & Camberley CC2:12:51 24
Graham SmithSevern RC2:13:33 96
Moira Goodway (W)Banbury Star CC2:15:4320:59+ 34
Chris Dyrenforth (W)Hillingdon CC2:19:3021:55+ 62
Ann Wilson (W)Hounslow & Dist Whs2:21:05 41
Pamela Dean (W)Salisbury RC2:25:01 9
Anne Fuller (W)Harlech Whs2:25:43 29

D.N.F. Numbers 3,15,64,72,88.

D.N.S. Numbers 12,19,26,49,50,51,54,55,57,59,67,68,69,76,79,87.