Belle Vue 50 25 July 1999. Provisional result. Speed order
NameClubTimeVet +-No.
K Dawson.Harrods1:40:39 90
N GardinerMid Oxon CRT1:44:16 35
J WainmanPete Read Racing1:44:33 80
P RogersVC St Raphael1:44:48 15
K MurrayPete Read Racing1:45:27 60
C WallaceAnglia Sport1:46:54 70
A CookChippenham & Dist Whs1:46:56 40
P BennettVerulam CC1:48:2349:30+ 41
R HansfordTotal Fitness1:48:23 61
P HoldsworthHounslow & District Whs1:49:19 10
P UnderwoodDursley RC1:49:32 11
R JacksonHounslow & District Whs1:49:55 30
R McMillanBath CC1:49:5731:13+ 86
S BatsfordHounslow & District Whs1:50:49 55
P FlemingPreston Whs1:51:08 75
A ThorneBath CC1:52:4241:41+ 71
A JarvisGloucester City C C1:53:12 81
L WinterbottomHounslow & District Whs1:53:58 45
G Jones.Charlotteville CC1:54:01 51
P WilliamsonHounslow & District Whs1:54:0246:12+ 37
S Phillips.Stratford CC1:54:1535:36+ 12
D HarrisonReading CC1:54:19 78
M DeenRedmon CC1:54:3026:40+ 32
M PlayerHertfordshire Wheelers1:54:5851:17+ 87
J BourtonOxonian CC1:55:0328:16+ 21
A RoudLiverpool Mercury RC1:55:07 66
N GuyVegetarian C & AC1:55:32 63
D SteerSouth Eastern RC1:55:46 3
P BlackshawOxford City RC1:55:5424:14+ 26
G HydeWestbury Whs1:56:00 88
L OrrickLeamington C & AC1:56:0537:10+ 76
T EmeryDursley RC1:56:3632:09+ 72
R MouleBossard Whs CC1:56:3822:27+ 1
G Fielder.Team Velo Vet1:56:4823:20+ 77
S GreenlandMaidenhead & Dist CC1:57:0126:18+ 82
A MillardWestbury Whs1:57:10 36
S DaviesAddiscombe CC1:57:5925:20+ 16
C LoweSwindon RC1:58:2118:40+ 25
N SmithHillingdon CC1:58:22 53
A RyderCamel Valley CC2:00:32 20
N Hunt (W)Verulam CC2:00:4640:39+ 69
P DavisonDidcot Phoenix CC2:00:58 48
T MeilamVC Deal2:01:0038:03+ 6
D BurfootEvesham & District Whs2:01:09 57
C VollerNewbury RC2:01:1624:12+ 23
T PeacheySan Fairy Ann CC2:01:3139:54+ 58
A AvisFestival RC2:02:13 28
S SandallsEvesham & District Whs2:02:18 67
M DredgeWestbury Whs2:02:28 22
J HowellsCorinium CC2:03:0733:35+ 56
M BensteadSalisbury RC2:03:1533:27+ 83
M WoodgateBournemouth Jubilee Wh2:03:2239:15+ 52
M CartyStratford CC2:03:5721:31+ 27
K WilliamsOxford City RC2:04:3734:26+ 17
D HansonMid Oxon CRT2:05:3219:56+ 18
S GriffinChippenham & Dist Whs2:05:58* 31
T EllisNorth Hampshire RC2:06:0131:52+ 43
F Davidson (W)Oxonian CC2:06:26 73
D BrooklingBanbury Star CC2:06:4934:36+ 7
D JonesNewbury RC2:06:5541:50+ 33
R OsbornCorinium CC2:06:57 94
R Charles (W)Dinnington RC2:07:26 74
T WoodlandRedmon CC2:07:4539:45+ 49
P BryantMiddlesex RC2:07:5438:21+ 84
A PellSouth Bucks RC2:08:4220:03+ 95
R PooleFarnborough & Camberley CC2:08:4538:45+ 79
R WilsonNewbury RC2:08:5324:22+ 14
J Thompson (T)Severn RC2:09:5231:33+ 24
J BawdenNorth Hanpshire RC2:10:4135:34+ 54
S HowellsCorinium CC2:10:50 50
J Wilson (W)Bath CC2:11:2643:43+ 59
D TomlinsonMiddlesex RC2:11:4117:04+ 64
L Harre-Young (T)Westerley RC2:12:0822:15+ 39
J Wells (W)Hounslow & District Whs2:13:13 19
P WelchAndover Whs2:15:3612:02+ 93
B JamesBrighton Mitre CC2:16:3033:29+ 4
R West (T)V C Venta2:16:5136:59+ 29
J BarnesReading CC2:17:1628:59+ 91
S Hawkes (T)Oxonian CC2:28:4225:08+ 9

D.N.F. Numbers 34,65.

D.N.S. Numbers 2,5,8,13,38,42,44,46,47,62,68,85,89,92.
Late Starts Number 31 Time includes 8 Min 30 Seconds penalty.