Oxford City Road Club Open25 4/7/99. Speed order
Tandems
NameClubTimeNo.
R Hughes & I DawsonClarence Whs50:335
H Waller & S Dean (W)Oxford City RC53:551
A & O Jones(TT)Hampshire RC54:049
K Williams & L ChurchillOxford City RC54:177
R Dadswell & D Johnson(TT)CompositeD.N.S.3

Solos
NameClubTimeVet +-No.
Richard PrebbleTeam Clean 49:39120
Leon WrightSigma Sport 50:17 95
Darren WillettsBirchfield CC 50:37110
Rick LawsBirkenhead Victoria CC 51:57 40
Sam BarkerTeam Chiltern 52:18 50
Duncan AlexanderCambridge University CC 52:41 15
Timothy WoodWorcester St Johns CC 52:42 85
Roger WrennMacclesfield Whs 52:4421:05+ 35
James Millard (Jn)Charlotteville CC 52:56 30
John GregoryCheltenham & County CC 53:22 55
Eddie TaylorEast Bradford CC 53:35 25
Nick DruceDidcot Phoenix CC 53:47 21
Graham WoodMacclesfield Whs 53:56 17
Richard Payn34th Nomads 53:56116
Andy HopeCharlotteville CC 54:13108
Tony HarveyRAF CA 54:14 36
James ClarkeSalisbury Road Club 54:14 70
Stephen MarchantSouth Eastern Road Club 54:22 72
Andrew BoltonEvesham & Dist Whlrs 54:24 54
Andrew StricklandCorinium CC 54:25 65
Liam MaybankTwickenham CC 54:28 71
James HarrowTeam Chiltern 54:28 90
Boyd JohnsonEastbourne Rovers CC 54:37 32
Ian WelchHigh Wycombe CC 54:37 45
Russell CooperTeam Chiltern 54:38 46
Stuart WoodsellFirst Chard Wheelers 54:47 98
Shane FaulknerLewes Wanderers CC 54:47111
Geraint EvansPort Talbot Whs 54:47115
Andy CookChippenham & Dist Wheelers 54:53105
Blair BussRAF CA 54:54100
Adrian BradfordTeam Sanjan Design 54:58 16
Dave GilbertBath CC 54:58 48
Gregory AshleyNene Valley Racing Team 54:58 69
Gary WellsCharlotteville CC 55:0213:29+101
Andy SharpeBio Racing Team 55:0311:27+ 75
Chris WorsfoldTeam Clean 55:2015:47+ 91
David PollardLewes Wanderers CC 55:2111:39+ 1
Alan RolfeEastbourne Rovers CC 55:24 41
Bas ClarkeTeam Quinta 55:2517:51+ 26
Richard MouleBossard Wheelers CC 55:2611:34+118
Allan NorwoodCorinium CC 55:2921:08+ 42
Steve BatsfordHounslow & Dist Whs 55:35 11
Simon Middup-JonesWyre Forest CC 55:38 83
Lawrence WinterbottomHounslow & Dist Whs 55:40113
Alan GriffithsSevern RC 55:48 63
Roger SewellHounslow & Dist Whs 55:4816:23+ 76
Phil GuyMid Shropshire Whlrs 55:5015:49+102
Simon PhillipsStratford CC 55:5416:17+ 78
Alisdair OakleyMiddlesex CC 55:58 6
Robert McMillanBath CC 55:5912:01+ 68
Phil CookeLeamington C & AC 56:0015:39+114
Brian GarrardBournemouth Arrow CC 56:02 27
Nick TaylorBirkenhead Victoria CC 56:10 5
Brian HaskellHuddersfield RC 56:1626:14+ 47
Mark Gidney34th Nomads 56:16 56
Tony ThorneBath CC 56:2617:56+ 87
Alistair McChesneyBirmingham CC 56:29 37
Neil ArnoldEast Bradford CC 56:3414:33+ 82
Chris EdgingtonOxonian CC 56:39 96
David Lyons34th Nomads 56:4814:19+ 66
Nigel FarrMid Shropshire Whlrs 56:4911:11+ 18
Ken HargreavesVelo Club Cumbria 56:5119:12+ 2
Gordon JonesCharlotteville CC 56:52117
John YeatmanOxonian CC 57:0110:59+ 92
Tom CoxBio Racing Team 57:0211:29+ 81
Mark SinnotFestival RC 57:11 3
Anthony RichardsonCoventry Oly CC 57:1611:46+ 94
James Ellett (Jv)Unity CC 57:24 24
Adrian BriersTeam Quinta 57:27 9:33+ 73
Frank PresslingHigh Wycombe CC 57:4714:56+ 38
Selwyn BowenPort Talbot Whs 57:4815:30+ 52
Jean-Franc PhillipsCharlotteville CC 57:57 97
Chris GutsellSwindon RC 58:04 28
Paul RutaTeam Velo 58:0414:07+ 77
Vernon DaviesPort Talbot Whs 58:0617:23+ 93
John FroudFestival RC 58:1117:52+107
Simon KellyBath CC 58:15 84
Jack HaswellSouth Western RC 58:2011:44+ 57
Richard PalmerTeam Synergy 58:21 7
David TurnbullHemel Hempstead CC 58:2613:45+ 13
Mike MerryWillesden CC 58:31 7:29+ 44
Keith BurfootBio Racing Team 58:3111:02+ 53
Andy BarrettNorth Bucks RC 58:42 88
Stephen PitmanSwindon RC 58:48 74
Arja Scarsbrook (W)Evesham & Dist Whlrs 59:2216:41+ 14
Jonathan WardHinkley CRC 59:32 62
Richard WallisSan Fairy Ann CC 59:4518:00+ 33
Chris LoweSwindon RC1:00:04 5:56+ 58
Gill Reynolds (W)Willesden CC1:00:4614:43+119
Andrew SmithCorinium CC1:00:48 12
Ken HaynesEvesham & Dist Whlrs1:01:3211:11+ 43
Pete AbbottOxonian CC1:02:0617:24+ 64
Marina Bloom (W)Crawley Whs1:02:12 8
Cliff Tremaine (T)Kettering Amateur CC1:03:0022:38+ 89
Wendy Pails (W)Farnborough & Camberley CC1:03:07109
J Thompson (T)Severn RC1:04:0313:42+ 79
Joanna Wells (W)Hounslow & Dist Whs1:04:54 99
Helen West (W)High Wycombe CC1:04:55 29
Sue Provis (W)Newbury RC1:05:52 19
Moira Goodway (W)Banbury Star1:08:32 6:57+ 39
Steve Hawkes (T)Oxonian CC1:11:2012:24+ 59
George Mills (T)Maidenhead & Dist CC1:15:14 8:30+ 9
John WoodburnNorthovers VT*2:09:42*51:57- 20

D.N.F. Numbers 86,103.
D.N.S. Nos :-
4,10,22,23,31,34,49,51,60,61,67,80,104,106,112.
Late Start Number 20 time includes 1 Hr 17 Min penalty.