Clarence Wheelers 25 23 May 1999 Provisional results. Speed order
NameClubTimeVet +-No.
M HutchinsonCambridge University CC 50:54 60
R PrebbleTeam Clean 50:55120
D WillettsBirchfield CC 52:54 70
S LemanskiCambridge University CC 53:03 30
T WoodWorcester St. John CC 53:13 25
J Millard (Jn)Charlotteville CC 53:54 55
D StaiteProvision-Planet X 54:29 91
A BoothBristol South CC 54:3513:25+116
C BrookingCambridge CC 54:41 85
N GardinerMid Oxon C.R.T. 54:43 65
D ForresterRace Scene/Van Tuyl 54:52 95
J SharplesEastbourne Rovers CC 54:54 15
S ShawcrossTeam Velocity 55:18115
R Ward34th Nomads 55:20 35
P UnderwoodDursley RC 55:22 23
F JacksonBecontree Wheelers CC 55:56 96
N CrozierEpsom CC 56:25 27
J JenkinsonSouthampton Tri 56:26 61
B JohnsonEastbourne Rovers CC 56:27 73
N DruceDidcot Phoenix CC 56:32 59
P BennettVerulam CC 56:3419:29+ 1
I WelchHigh Wycombe CC 56:39 45
D BrownNorth Lancs RC 56:3919:58+ 86
S KennedyBec CC 56:42 26
P SmithDursley RC 56:48* 82
B ClarkeTeam Quinta 57:1216:04+ 93
S BatsfordHounslow & District Whs 57:21 21
N DimonDursley RC 57:27 57
A BradfordTeam Sanjan Design 57:30 56
P JennDe Laune CC 57:4816:01+ 72
T SmithWestmead Team 88 57:50 36
R MouleBossard Whs CC 57:54 9:06+ 38
T CoxBio RT 57:5910:32+ 71
M SinnottFestival RC 58:00 13
A GriffithsSevern Road Club 58:01 53
K ShaplandBristol South CC 58:02 8:58+ 42
C HydeWelland Valley Whrs 58:14 62
J BourtonOxonian C.C. 58:1610:46+ 46
A HopeCharlotteville CC 58:28 3
P B WilliamsonHounslow & District Whs 58:3018:41+ 6
A McChesneyBirmingham CC 58:30 47
M BramblebyFeltham RC 58:31 54
T PufferHinckley CRC 58:48 9:12+ 51
M Gidney34th Nomads 58:50 76
G BartramTeam Sabre 58:51 83
T EmeryDursley RC 59:0212:37+ 77
M RogersMaidenhead & Dist CC 59:07 16
M DuttonCorinium CC 59:08 8:22+ 97
A RichardsonCoventry Olympic CC 59:15 9:47+ 89
N BaileyCC Woking 59:17 68
R ManserSan Fairy Ann CC 59:2420:06+ 67
M MoonWeston Wheelers 59:27 41
P StockhamFarnborough & Camberley CC 59:35 7:25+ 24
D HedgesCorinium CC 59:4519:45+118
R ElsdonRugby RCC 59:51 6:39+ 18
R TobinRugby RCC 59:54 7
L BermenCambridge Triathletes1:00:04 9:29+ 4
J SmithCrescent CC1:00:1513:34+ 43
T Melville (Jn)Team Chiltern1:00:26 58
W JacksonEllesmore Port CC1:00:28 84
J Ellett (Jv)Unity CC1:00:34 64
M SmithHillingdon CC1:00:38 74
G GouldEpsom CC1:00:39 22
T DayBournemouth Jubilee1:00:57 7:34+ 79
D DevineBath Road Club1:01:02 9:33+ 29
T Maund (W)Cheltenham & County CC1:01:04111
E HobbsWeston Wheelers1:01:07 37
M MerryWillesden CC1:01:09 4:51+119
D TurnbullHemel Hempstead CC1:01:1310:58+ 33
I CooperNorth Bucks RC1:01:13 7:18+ 69
A RoweDe Laune CC1:01:3015:07+ 48
G PettitHillingdon CC1:01:40 6:51+ 39
S StebbingsNorth Hants RC1:01:55 14
C Day (W)Bournemouth Jubilee1:02:59108
M Bloom (W)Crawley Whs1:03:05105
R FrowenBanbury Star CC1:03:06 5:25+ 9
K WilliamsOxford City RC1:03:1413:23+ 34
N Peters (W)Cambridge CC1:03:35114
P AbbotOxonian C.C.1:03:4715:43+ 98
W Pails (W)Farnborough & Camberley CC1:03:51102
T Thompson (W)Sussex Nomads1:03:54107
C HartOxonian C.C.1:04:1513:30+ 94
D BrooklingBanbury Star CC1:04:1813:27+ 49
B Fletcher (W)Crawley Whs1:05:06112
K HaynesEvesham & District Whs1:05:11 7:32+ 63
S Provis (W)Newbury RC1:06:53104
M Goodway (W)Banbury Star CC1:09:52 5:37+109
Jo Wilcock (W)Oxford City RC1:09:58103

D.N.F. Nos. 17,28,81.

D.N.S. Nos :-
2,5,8,10,11,12,19,20,31,32,40,44,50,52,66,75,78,80,87,88,90,92,99,100,101, 106,110,113,117,
Late Start. Number 82's time includes 50 seconds penalty.