Clarence Whs 25. 10 May 1998 Speed order
NameClubTimeH'CapVet +-No.
Nik Gardiner Mid Oxon C R T 52:45 50
Ron Keeble '34 Nomads CC 53:31 18:40+ 90
Richard Hallett Sydenham Whs 54:08 35
Doug ForresterMatlock CC 54:10 81
Chris BirchAlton CC 54:12 54
Robin Jackson Hounslow & Dist' Whs 54:26 95
Andy Cook Chippenham & Dist' Wh 54:45 65
Andy SharpeBio Racing Team 54:51 11:09+ 70
Paul MillerNorth Notts Olympic RC 55:22 45
Keith Dorling Leo Road Club 55:38 53
James Bradden CC Woking 55:39 63
Tim Puffer Hinckley CRC 55:59 11:31+ 85
Ian ButcherTeam Sanjan Design 56:01 40
Justin GreeleyNorwood Paragon CC 56:15 91
Ian Welch High Wycombe CC 56:23 15
John Bourton Oxford City R C 56:24 12:07+ 61
Dave BarnesTeam Zoyland 56:29 16:14+ 75
David Harmer Amphibians & Tri' Club 56:36 119
Dave Brown North Lancashire R C 56:50 19:13+ 41
Gary Wells Charlotteville CC 56:51 10:39+ 69
Stan Worrell Norwood Paragon CC 56:55 20
Russell CooperTeam Chiltern 56:57 71
Tom Cox Bio Racing Team 56:59 11:01+ 10
Peter RichardsIcknield Road Club 57:01 72
Nick Druce Didcot Phoenix CC 57:07 88
Roger Sewell Hounslow & Dist. Whs 57:09 13:58+ 19
Gordon Jones Charlotteville CC 57:09 42
Derek Hodgins Stockport Clarion 57:21 21:34+ 96
Nick BaileyCC Woking 57:29 67
Richard Hunt Cheltenham & County CC 57:29 87
Peter PhillipsBath C C 57:43 118
Paul Bennett Verulam CC 57:48 17:41+ 31
Paul Ruta Team Velo Vet 57:57 13:42+ 47
Anthony ThorneBath C C 58:01 15:48+ 32
Malcolm MartinSouthborough & Dist' Wh 58:01 9:29+114
Patrick Griffin Middlesex R C 58:06 7
Paul Williamson Hounslow & Dist' Whs 58:08 18:29+ 6
Alan BosleyCondor Cycles 58:08 13:31+ 56
Paul White Welland Valley ANC 58:12 8:48+ 52
Tony Emery Dursley R C 58:15 12:52+ 57
Paul GamlinMCS Racing Team 58:24 5
Mark Smith Velo Club Deal 58:27 115
Robert McMillan Bath C C 58:28 9:02+ 97
Brian Haskell Huddersfield R C 58:33 23:20+ 92
Peter Macdonald Cwmcarn Paragon R C 58:35 12:32+117
Luke Humphreys (Jn)Exeter Whs CC 58:37 99
Dave LoaderSalisbury R C 58:43 12:56+ 86
Kevin Ash Team Sanjan design 58:45 22
John Bates Ambion Racing Team 59:00 11:35+ 36
Harry FeatherstoneEastbourne Rovers CC 59:00 20:30+ 74
Tim Radley Wyedean Velo 59:03 27
Alan Norwood Corinium CC 59:07 16:56+ 76
Ian David MarshallMilton Keynes C & T Club 59:18 21
John Froud Festival R C 59:22 16:07+ 26
Jill Reames (W)Swaledale C C 59:22 110
Bob GarrettBedfordshire Road CC 59:23 14:26+ 46
Michael AngrisandAylesbury CC 59:23 68
Gil SummyOxford City R C 59:28 25
Phillip UnderwoodDursley R C 59:30 82
Denis HedgesCorinium CC 59:44 19:11+ 62
David TurnbullHemel Hempstead CC 59:53 11:46+ 2
Tim Day Bournemouth Jubilee Whs 1:00:07 7:53+ 94
Paul Stockham Farnborough & Camb' CC1:00:08 6:22+ 43
Matthew Smith Hillingdon CC 1:00:25 78
Chris Hart Oxonian CC 1:00:32 16:39+ 59
Steve Luck Didcot Phoenix CC1:00:35 7:56+ 66
Kevin Wood Dursley R C1:00:40 11
Malcolm WoolseyWesterley R C1:00:40 38
Michael GowanFestival R C1:00:44 12:32+ 33
Dave HanburyTeam Velo Vet1:00:53 11:18+ 37
Russ BlaineOxford City R C1:00:58 77
Peter Jackson Hounslow & Dist' Whs 1:01:02 16:43+ 83
Bernie Brown Severn RC 1:01:07 14:56+ 48
Pete AbbottCharlotteville CC1:01:08 17:47+ 17
Mick Roberts San Fairy Ann C C1:01:15 13:07+ 89
Stuart Carver North Hampshire R C1:01:19 13
David Jackson Willesden CC1:01:38 9:29+ 49
Dave GrolimundWillesden CC1:02:14 7:50+ 14
Adrian MooreMendip CC1:02:18 34
Ken HaynesEvesham & Dist' Whs1:02:24 9:47+ 12
David DaviesCwmcarn Paragon R C1:02:26 14:45+ 84
Colin MitchellHinckley CRC1:02:30 11:19+ 73
James Ellett (Jv)Unity CC1:02:33 29
Claire Day (W)Bournemouth Jubilee Whs1:02:42 102
Fiona Davidson (W)Oxonian C C1:02:47 105
Stephen YatesMiddlesex R C1:02:49 6:44+ 44
Clive ChappeReading CC1:03:03 8:36+ 98
Pete EllettUnity CC1:03:17 6:47+ 23
Stewart BoucherHemel Hempstead CC 1:03:32 10:17+ 9
Ben EdwardsUnity C C1:03:43 5:50+ 8
Marina Bloom (W)Team Lusso 1:03:49 100
Mark UsherMendip CC1:03:52 18
Tom EllisNorth Hampshire R C1:04:31 10:58+ 28
David BrooksOxonian C C1:04:35 3
Gillian Reynolds (W)Willesden C C1:05:00 9:55+103
Andrew StricklandCorinium C C1:05:07 60
Claire Newman (W)Crabwood C C1:05:07 101
Gill Tree (W)Southborough & Dist' Whs1:05:16 108
Wendy Pails (W)Farnborough & Camb' CC1:05:27 111
Mike Jupp Corinium CC1:05:44 6:59+ 79
Dorothy Wilkinson(W)Hounslow & Dist' Whs1:06:17 107
Brian JamesBrighton Mitre CC1:06:21 14:20+ 64
Graham Brook Clarence Whs CC1:06:41 1
Anne Wallace (W)Crabwood C C1:14:43 9:01+112
John Woodburn Northover VT 1:31:37* 14:26- 55

D.N.F. Nos :-
30,51,80,106,116,120,
D.N.S. Nos :-
4,16,24,39,58,93,104,109,113,
Late Starts :-
Number 55 Time includes 36 Min 30 Seconds.