W.L.C.A. H25/2. 8 June 2014. Provisional result in speed order
NameClubTimeVet +-No.
Peter LawrenceTeam Swift51:0615:20+80
Geoff PowellHigh Wycombe CC52:2816:01+70
Paul CallinanLondon Dynamo53:0613:33+71
Ian GreenstreetNewbury RC53:3114:31+60
David KingsburyHigh Wycombe CC53:5140
Phil BrownDidcot Phoenix CC53:5912:27+15
Gavin TillsonOxonian CC54:4330
Steve RewHigh Wycombe CC54:5412:32+31
James GoodacreRegents Park Rouleurs55:0942
Paul HoldsworthHounslow & District Wheelers55:2212:40+65
Stephen RalstonLondon Dynamo55:2722
Stuart AucklandMaidenhead & District CC55:333
Stuart StowHounslow & District Whs55:3812:12+55
Mike AppleyardLancashire RC55:4111:57+41
John OwenLondon Dynamo55:4163
Jeff RobertsHigh Wycombe CC55:4512:05+43
John DowlingHemel Hempstead CC55:4613:48+50
Tim ChildsWesterley Cycling Club55:5912:27+16
Damian PoulterHounslow & District Wheelers56:199:41+76
Ben WareDulwich Paragon CC56:257
John SullivanWesterley Cycling Club56:2611:36+56
Chris TattonSodbury Cycle-Sport56:4411:06+61
Stephen EmmersonEpsom CC56:5521
Andrew FerryBigfoot CC57:0110:14+45
Ben NicholAmersham Road Cycling Club57:0434
Justin McKieRegents Park Rouleurs57:1353
Richard WilliamsBigfoot CC57:1910:43+62
Simon GreenlandMaidenhead and District CC57:2113:17+6
Paul ClarksonKingston Wheelers CC57:2410:26+51
David FrenchWeybridge Wheelers57:278:46+37
Dave SpraggKingston Wheelers CC58:128:27+11
Neil MorrisDidcot Phoenix CC58:158:48+2
Paul KingOld Portlians CC58:249:50+78
Iain KentDidcot Phoenix CC58:278:59+28
Andrew WrightHigh Wycombe CC58:408:35+75
Roger SewellHounslow & District Wheelers58:5913:21+57
Peter DohertySouth Western Road Club59:018:25+33
Jasmijn Muller (W)Kingston Wheelers CC59:0259:02-17
Danuta Tinn (W)Maidenhead and District CC59:0914:06+72
Martin GrantVC 1059:205
Simon DrewettFairly United Cycling Team59:507:36+35
Michael GowanFestival RC1:00:0214:04+68
Chris BraidenBournemouth Arrow CC1:00:038:49+32
Graham PettittHillingdon Triathletes1:00:419:57+13
Roberto LuffBossard Whs1:00:468:48+46
Paul WinkleyEast Grinstead CC1:01:088:26+18
C Campbell-Smith (W)Bridgtown Cona Testa Tri1:01:1711:19+14
David EnglandCrabwood CC1:01:3312:33+73
Amy Forshaw (W)Train Sharp Racing Team1:01:3644
Paul CannonEpsom CC1:01:5010:08+48
Phillip CrouchHigh Wycombe CC1:02:127:22+4
Robert BriggsDidcot Phoenix CC1:02:437:38+38
Paul NewHigh Wycombe CC1:03:193:56+79
Joanna Wells (W)Hounslow & District Wheelers1:03:2910:26+64
Chris BoultonNewbury RC1:03:304:32+67
John FroudFestival RC1:04:2811:52+54
Colin CrockerSotonia CC1:04:496:47+24
Richard BennettCotswold Veldrijden1:05:530:58+23
Clifford GrantHigh Wycombe CC1:06:107:00+12
Keith RichardsonMildenhall CC1:06:300:04-69
Oliver WalkerSouth Eastern RC1:06:418
David HansonOxonian CC1:07:034:13+39
Alan WalkerSouth Eastern RC1:08:194:01+49
Neil FerrellyHounslow & District Whs1:09:090:43-19
Chris SummersSotonia CC1:12:221:25-29
Mick FountainDidcot Phoenix CC1:15:120:31+59
Cliff PendletonNewbury RC1:17:06*1:57-9

D.N.F. Number 20.
D.N.S. Numbers 10,25,26,27,36,47,52,58,66,74,77.
* Late Starts Number 9 Time includes 4 Min 40 Seconds penalty.