High Wycombe CC. 19 May 2013. H25/2. Speed order.
Tandem
Malcolm Woolsey & David NewmanWesterley CC51:23101

Solo event
NameClubTimeVet +-No.
Peter LawrenceTeam MDT 50:5015:23+ 90
Sebastian Adera3crg 51:0015:13+ 50
Richard PrebbleNode4-Giordana RT 52:0315:00+ 60
Trevor BurkeFinchley RT 52:1015:52+ 40
Ian GreenstreetNewbury Road Club 52:1215:38+ 70
Nic StaggHounslow and District Whs 53:3612:37+ 85
Robert WillcocksRAF CA 53:38 23
Andy HallidayWesterley CC 53:5112:22+ 95
Anthony NewlandBossard Wheelers 53:5713:29+ 13
Stewart WilsonBonito Squadra Corse 54:0512:46+ 92
Malcolm RoseOxonian CC 54:08 36
Stephen MorrellAylesbury CC 54:0912:54+ 66
Geoff PowellHigh Wycombe CC 54:1614:10+ 80
Patrick Brennana3crg 54:25 45
Marc TownsendEastbourne Rovers 54:25 86
Paul CallinanLondon Dynamo 54:4111:45+ 46
Xavier DisleyUniversity of Birmingham 54:57 25
Robert WestOxford City RC 55:17 52
Paul HoldsworthHounslow and District Whs 55:4811:50+ 75
Shane TownsendWesterley CC 55:51 61
Damian PoulterHounslow and District Whs 55:59 22
Allan SimmondsVC10 56:0812:44+ 41
John SullivanWesterley CC 56:2811:22+ 55
Stuart StowHounslow and District Whs 56:3311:05+ 11
John FrenchOxford City RC 56:4813:16+ 81
Mark Shepherdbanjocycles.com 56:52 9:34+ 20
Graham Fieldera3crg 56:5212:27+ 96
Chris TomsettReading CC J 57:26 63
Andrew JonesCharlotteville CC 57:3510:27+ 35
Dan HenchyEastbourne Rovers 57:35 77
Natalie Creswick (W)Twickenham Cycling Club 57:36 84
Tim ChildsWesterley CC 57:3710:25+ 42
Andrew MurrayLondon Dynamo 57:52 9:46+ 76
Rachael Elliott (W)Newbury Road Club 57:54 32
Andrew BarnesHillingdon CC 58:0010:14+ 91
Huw DymondReading CC 58:01 72
Peter AndersonKingston Wheelers CC 58:2012:37+ 31
Mark BramblebyNorthover VT 58:28 8:58+ 56
Neil MorrisDidcot Phoenix CC 58:49 8:02+ 78
Lee ChaplinRT316 59:00 7:00+ 15
Tom CoxNorthover VT 59:0510:59+ 71
Danuta Tinn (W)Maidenhead and District CC 59:2713:35+ 26
Andrew WrightHigh Wycombe CC 59:50 7:13+ 5
Rod MacFadyenReading CC 59:59 8:27+ 97
Paul EganHillingdon CC1:00:06 7:32+ 6
Michael GowanFestival RC1:00:2913:08+ 87
Marina Bloom (W)Born to Bike1:00:5811:38+ 53
Paul AlldayOxonian CC1:00:58 5:02+ 98
Graham GiggsBath Road Club1:01:09 4
Graham PettittHillingdon Triathletes1:01:12 8:52+ 7
Robert BriggsDidcot Phoenix CC1:01:15 8:34+ 68
Teresa Goddard (W)Kingston Wheelers CC1:01:4811:27+ 37
David HaggartDe Laune CC1:01:50 6:36+ 3
David WellingFarnham Road Club1:01:52 8:12+ 73
Stuart SimmondsHemel Hempstead CC1:01:56 6:18+ 27
Peter HarridgeIcknield RC1:01:57 7:37+ 62
George Clark (Jv)High Wycombe CC1:02:20 9
David RogersHemel Hempstead CC1:02:38 6:27+ 16
Graham PepperdineVeralum CC1:02:40 5:10+ 12
Simon HudsonOxford City RC1:03:15 2:45+ 28
Jayne Wadworth (W)De Laune CC1:03:39 7:49+ 44
Chris LoweSwindon RC1:03:54 4:58+ 82
Frank PresslingMaidenhead and District CC1:04:18 8:26+ 58
Jane Hunt (W)High Wycombe CC1:04:27 39
Mick MurkinSwindon RC1:04:51 7:53+ 74
Michele Ayres (W)South Bucks Road Club1:05:02 9:07+ 38
Chris BoultonNewbury Road Club1:05:09 2:41+ 17
Richard CarringtonLondon Dynamo1:05:12 2:38+ 69
John FroudFestival RC1:05:2910:14+ 18
Phil CrouchHigh Wycombe CC1:05:43 4:06+ 1
Trevor WatsonBossard Wheelers1:05:48 3:04+ 99
Jill Bartlett (W)Hounslow and District Whs1:06:01 8:08+ 43
Julian BarnardDulwich Paragon CC1:06:36 2:16+ 2
Cynthia Kunschke (W)High Wycombe CC1:06:47 29
Michael ZuillReading CC1:07:19 5:01+ 14
William Annells (Jv)Didcot Phoenix CC1:07:29 59
Simon Craig-McFeelya3crg1:07:41 1:11+ 88
Peter HorsfieldRedmon Cycling Club1:08:20 2:37+ 48
Jackie Dodd (W)Kingston Phoenix RC1:09:25 4:16+ 54
John HowellsCorinium Cycling Club1:10:19 4:17+ 93
Rebecca Sore (W)High Wycombe CC1:11:33 49
Ben Croxford (Jv)High Wycombe CC1:11:53 19
Mike BloomRugby Racing CC1:12:18 2:51+ 89
Mick FountainDidcot Phoenix CC1:14:31 0:38+ 24
Bob LoaderSydenham Wheelers CC1:18:49* 2:13+ 79

DNF
Stuart Hourigan 34th Nomads CC
Richard Snow London Dynamo
Phil Brown Didcot Phoenix CC

DNS Numbers 8,10,30,33,47,51,57,64,67,83,94.
Late Start Number 79 Time includes 2 Min 30 Seconds penalty