High Wycombe CC. H25/2. 13 May 2012. Provisonal Speed order

Tandem
Wendy Pails & RayHughesClarence Whs & Farnboro' & Camberley53:46

Solos
NameClubTimeVet +-No.
Adam TophamHigh Wycombe CC 51:0315:35+ 70
Trevor BurkeFinchley RT 52:3015:15+ 67
Sebastian Adera3crg/SIS 52:4313:17+ 30
Ian GreenstreetNewbury RC 52:4714:47+ 50
Peter LawrenceMDT 52:4913:11+ 60
Richard LeggeLondon Dynamo 53:14 5
Matthew RowleyOxonian CC 54:3312:17+ 35
Geoff PowellHigh Wycombe CC 54:4013:27+ 31
Ken BuckleyReading CC 54:42 15
Nic StaggHounslow & District Wheeler 54:5411:19+ 25
Peter OliverFairly United Cycle Team 55:2511:36+ 66
Jon ArchdeaconDe Laune CC 55:2711:23+ 51
David JohnsonVC10 55:2912:59+ 10
Stephen MorrellAylesbury CC 55:4311:07+ 6
Malclom RoseOxonian CC 55:47 27
Steve GollaHigh Wycombe CC 55:58 20
Shane TownsendWesterley CC 56:11 12
Rob FletcherArbis LLP-Roy Pink Cycles R 56:23 9:50+ 41
Jeremy WoottonWorthing Excelsior CC 57:1610:51+ 55
Allan SimmondsVC10 57:2811:00+ 32
Simon GreenlandMaidenhead & District CC 57:5211:49+ 2
Andrew BarnesHillingdon CC 58:04 9:52+ 47
Andrew WrightHigh Wycombe CC 58:13 8:37+ 9
Pete TantrumDidcot Pheonix 58:37 8:47+ 42
Mark BramblebyNorthover Vets 58:38 8:35+ 11
Stephen EmmersonEpsom C C 58:50 69
Andrew MurrayTeam Specialized 58:54 8:30+ 21
Danuta TinnMaidenhead & District CC 59:0213:44+ 46
Richard BurtonWesterley CC 59:1510:00+ 61
Paul EganHillingdon CC 59:27 7:57+ 16
Matthew ReaderVerulam CC 59:42 6:44+ 52
Michael CooperDidcot Phoenix CC1:00:10 26
David NewmanWesterley CC1:00:12 19
David RodgerDidcot Phoenix CC1:00:46 7:10+ 23
John FrancisHigh Wycombe CC1:01:29 8:55+ 7
Michael GowanFestival RC1:01:2910:42+ 63
David WellingNorth Hampshire RC1:02:03 7:25+ 62
Roderick MacFadyenReading CC1:02:26 5:41+ 22
Teresa Goddard (W)Kingston Wheelers1:02:3810:20+ 57
Graham PettittHillingdon CC1:02:40 6:48+ 4
Stephen HitchcockBrighton Excelsior1:02:43 3:30+ 48
Neil MorrisDidcot Phoenix CC1:02:59 3:39+ 33
Graham PepperdineVerlulam C C1:03:44 3:50+ 56
Michelle Greig (W)GS Gazzeta1:03:49 39
Jonathan FurnissTwickenham CC1:04:00 8
Chris BoultonNewbury RC1:04:06 3:28+ 38
Roland CollicottWesterley CC1:04:19 4:56+ 17
Keith GandyVC Meudon1:05:13 1:37+ 68
Jayne Wadsworth (W)Delaune CC1:05:22 6:06+ 43
Ken Raysona3crg/SIS1:06:24 4:49+ 58
Simon Craig-McFeelya3crg/SIS1:06:48 1:40+ 53
Allan RenyardGuernsey Velo Club1:07:17 5:38+ 24
Robert BarrettHigh Wycombe CC1:08:02 2:07+ 1
Sarah Archdeacon (W)De Laune CC1:08:22 3:20+ 54
John FroudFestival RC- Chelsea Audio1:08:55 4:49+ 13
Ed JamesMaiden head & District CC1:09:29 2:51- 34
Laura Cooper (W)Didcot Phoenix CC1:12:35 36
Andrew BlandHigh Wycombe CC1:13:13* 29
David SteelHereford Wheelers1:13:32 2:19- 45
Mick FountainDidcot Phoenix CC1:14:18 0:59- 18
David TynanBrighton Excelsior1:15:05 44
Brian MoonWillesden CC1:15:32 4:01- 64

D.N.F. Number 40.
D.N.S. Numbers 3,14,28,37,59,65
* Late Start :-
Number 29 Time includes 2 Min LS Penalty.