Oxford City RC. H10/181. 7 April 2012 Speed order
NameClubTimeVet +-No.
Adam TophamHigh Wycombe CC 19:39 6:34+ 90
Nicholas HutchingsCS Grupetto 19:51 80
Jon Simpkinswww.drag2zero 20:18 5:46+ 70
Aro AntonCycle Club Helsinki 20:26 76
Gamlin PaulAvonlea Treasure RT 20:30 5:29+ 75
Irwin SteveKingston Whs 20:40 5:24+ 35
Bryson AndrewContre la Montre 20:44 95
Buckley KenReading CC 20:45 55
Ian GreenstreetNewbury RC 20:54 5:41+ 30
Souter LukeBanbury Star CC 21:05 92
Batsford SteveiRide.co.uk 21:12 5:06+ 81
P BrownDidcot Phoenix CC 21:18 4:41+ 20
Rowley MatthewOxonian CC 21:22 4:56+ 6
Lazenby DaveBaines Racing S 21:23 5:12+ 85
Weir PeterBanjo Cycles.com 21:32 60
Berriman RichardLeisurelakesbikes 21:33 15
Tony BallTeam Swift Allsports 21:48 4:25+ 10
Dave JohnsonVC10 22:04 4:55+ 5
John DowlingHemel Hempstead CC 22:06 4:58+ 45
Greg LewisVC10 22:09 4:26+ 61
Girvan WilliamNorth Hampshire RC 22:10 4:16+ 25
Sebastion PancratzBeeline Cycles RT 22:10 40
Simon HealeyAndover Whs 22:12 46
Thomas JakeOxford City RC 22:13 65
Ley JimKingston Whs 22:14 41
Shepherd MarkBanjo Cycles 22:15 3:49+ 83
Jenkins WillSpirit Racing Team 22:19 23
Johnson RickNorthover VT 22:23 5:10+ 86
Sullivan JohnWesterley CC 22:25 4:10+ 1
Mole DavidStourbridge Velo 22:29 2
Deeley EamonnMid Oxon CRT 22:36 16
Welshby Paulwww.drag2zero 22:40 3:42+ 72
Coles PaulChippenham & Dist Whs 22:45 32
Woolford MarkChippenham & Dist Whs 23:01 3:25+ 21
Creswick LeonWelwyn Whs 23:10 8
Elliott Rachael (W)Newbury RC 23:13 7
P TantrumDidcot Phoenix CC 23:15 3:16+ 57
Vonberg MaximilienOxford University CC 23:19 71
R FrowenTeam Cherwell 23:23 3:55+ 67
Jones DavidZemblanity RT 23:28 4:23+ 56
Alan AllcockDidcot Phoenix C.C. 23:32 3:41+ 11
Simon GreenlandMaidenhead & Dist CC 23:35 3:48+ 52
Sewell RogerRoss-shire roads CC 23:38 4:07+ 3
Godden DarylHigh Wycombe CC 23:40 3:15+ 37
Spragg DaveKingston Whs 23:44 2:20+ 18
Robinson Suzy (W)VC10 23:44 63
Thomas JonathanEpsom CC 23:49 2:58+ 36
Dave RodgerDidcot Phoenix CC 23:51 2:56+ 78
Johnston MichaelOxford City RC 23:59 2:23+ 22
Reynolds DavidIn-Gear Quickvit RT 24:07 4
Shedden RobinWrekinsport CC 24:11 2:36+ 82
Morris NeilDidcot Phoenix CC 24:11 2:02+ 89
C A GrantHigh Wycombe CC 24:16 3:42+ 62
Morris MichaelCycle Club Bexley 24:17 4:10+ 53
Clarke MatthewChippenham & Dist Whs 24:21 2:14+ 94
McDermott EmmaOxonian CC 24:33 64
Carol Gandy (W)Club PM Racing Team 24:35 5:53+ 42
Johnson SteveCheltenham & County CC 24:35 1:34+ 88
Patience Suzy (W)Banbury Star CC 24:38 58
Whorton KennethOxonian CC 24:41 2:06+ 14
Hunt JamesOxonian CC 24:47* 68
Godden AndrewGloucester City RC 24:53 29
Barry QuickReading CC 24:56 3:16+ 17
Morris Jane (W)Farnborough & Camb' CC 24:58 3:44+ 54
Dunn GarryCycle Club Bexley 25:06 1:29+ 48
G PettittHillingdon CC 25:12 2:06+ 13
Dave JonesNewbury RC 25:38 5:14+ 33
Hughes GrahamCorinium CC 25:47 0:31+ 27
Peter CockbainSouth Bucks RC 25:50 2:55+ 47
Peppin GerryCorinium CC 26:09 0:30+ 24
Spragg Joanna (W)Aylesbury CC 26:38 38
McSweeney DennisOxonian CC 26:53 0:31- 79
Zoe Ludwig-Tantrum (W)Didcot Phoenix CC 28:29 0:11- 49
Moira Goodway (W)Banbury Star CC 29:19 0:40+ 59
Robert West (T)V C Venta 30:30 0:34+ 19
Dave GaidaReading CC 30:45 0:40- 69
Wearing JulieNorth Hampshire RC 32:48 4:15- 39

D.N.F. Numbers 9,77.
D.N.S. Numbers 12,26,28,31,34,43,44,50,51,66,73,74,84,87,91,93,96.
* * Late Starts Number 68 Time includes 30 Seconds penaly.
TANDEM
NameClubTimeNo.
Jan Newman
Alan Allcock
Oxford City RC
Didcot Phoenix CC
23:4697