Oxonian CC. 9 November 2014 result.
Under 12s
NameClubTimeCat'No.
Anna Wadsworth (W)Beeline Cycles1245
Jed SmithsonHillingdon Slipstreamers103
Alexa Hawkins (W)Palmer Park Velo1255
Thomas WadsworthBeeline Cycles1014
Mack MellishZappis1015
Finn HawkinsPalmer Park Velo1031
Millie Couzens (W)BMCC1249
Alexander UphillHillingdon Slipstreamers1221
Adam PotterI Team121
Reuben SnelsonTeam MK1018
Madeline Cooper (W)Chapel Tri1268
Felix ClacyChapel Tri1219
Arlo CareyPalmer Park Velo1034
Harvey JacksonStratford CC1217
James BrownPalmer Park Velo1027
Jamie WhitcherSolent Pirates1225
Tyler SmithCotswold Veldrijden1222
Sullivan BerryRRPCC125
Harry PenmanNot Known1226
Millie Coleman (W)Hillingdon Slipstreamers1053
Ben HuntNot Known1220
Amelia Cox (W)BMCC1246
Lewis EllisCotswold Veldrijden1435
Ryan OldfieldRRPCC106
Drew TuckerNewbury RC1032
Lewis SeawardSolent Pirates1024
Niamh Murphy (W)Cotswold Veldrijden1054
George MahonBCS Tri1087
Daniel PhillipsCotswold Veldrijden108
Ewan TownsendZappisAt 1 Lap.1029
Ellie Swingler (W)Redditch Road & PathAt 1 Lap.1042
Tommy LindsellHillingdon SlipstreamersAt 1 Lap.124
Max JohnsonCotswold VeldrijdenAt 1 Lap.109
Edward CharlesCharlottevilleAt 1 Lap.1016
Ollie BoarerSouthdown VeloAt 1 Lap.1033
Astrid Spragg (W)Hillingdon SlipstreamersAt 1 Lap.1041
Melissa Cooper (W)Chapel TriAt 1 Lap.1065
Joel AyearsWelland Valley CCAt 1 Lap.102
Alex WattsBMCCAt 1 Lap.1013
Rohan GrayNot KnownAt 1 Lap.1088
Nathan CracknellPedalonAt 1 Lap.107
Niamh Hutchinson WNewbury RCAt 1 Lap.1252
Edward JolliffeBMCCAt 1 Lap.1210
Thomas JohnsonChapel TriAt 1 Lap.1286
Ellen Phillips (W)Cotswold VeldrijdenAt 1 Lap.1043
Seth PaynePalmer Park VeloAt 1 Lap.1039
William DunThatchamAt 1 Lap.1238
Imogen Cox (W)BMCCAt 1 Lap.1047
Caitlin Stephens WThe Hill Primary ReadingAt 1 Lap.1261
Elise Hawkins (W)Palmer Park VeloAt 1 Lap.1057
Harvey SmithNot KnownAt 1 Lap.1012
Benjamin SmithNot KnownAt 1 Lap.1211
Christian PriorOxonian CCAt 1 Lap.1223
Anna Couzens (W)BMCCAt 1 Lap.1050
Rhys JamesNot KnownAt 1 Lap.1028
Thomas PasseyNot KnownAt 1 Lap.1037
Amber Johnson (W)Cotswold VeldrijdenAt 1 Lap.1044
Tabitha Ward (W)Not KnownAt 1 Lap.1040
Megan Stephens (W)The Hill Primary ReadingAt 1 Lap.1059
Joe HumphreysNot KnownAt 2 Laps.1036
Deya Obhi (W)North Hamps RCAt 2 Laps.1062
Lewis TownsendNot KnownAt 2 Laps.1030
Bella Couzens (W)BMCCAt 2 Laps.1051
Sophie Humphrey (W)Wroughton InfantsAt 2 Laps.1064

Youths race.
NameClubTimeCat'No.
Elliot LasiterCotswold Veldrijden31:17Y3
Edward GronbechOxford City RCY1
Charlie CooperEden VerandaY53
Archie ScottCotswold VeldrijdenY11
Jamie EllisCotswold VeldrijdenY47
Emily Wadsworth (W)BeelineY43
Liam SewellCotswold VeldrijdenY15
Maddie Wadsworth (W)Beeline1444
Barney ClacyChapel Tri148
Abbie Manley (W)Jedi Cycle Sport1441
Liam HarrisPalmer Park VeloY10
Tom CouzensBicester Millenium145
Mat ThorntonOxonian CCY18
David HirdStratford CC1417
Mat MeadwellBournemouth Jubile1412
Fletcher AdamsHargroves CyclesY13
Holly Powell (W)Chapel Tri1454
Harry DridgeSolent Pirates1448
Joey AllenPedalon1416
Skip SnelsonTeam Milton Keynes1414
Amy Perryman (W)Solent Pirates1450
Fraser AyearsWelland Valley CCY2
Sean DawsonPalmer Park VeloY4
Jamie Kimber (W)Cotswold VeldrijdenY55
Max O'ConnerEVOY19
Kara Perryman (W)Solent PiratesY52
Jack SouthfieldOxonian CC149
Rebecca Hurst (W)Poole WhsAt 1 Lap.Y49
Rachel Thompson (W)Palmer Park VeloAt 1 Lap.1451
Amy Contelo (W)Solent PiratesAt 1 Lap.1442
Ella Shaftoe (W)Cotswold VeldrijdenAt 1 Lap.1446
Ben FoxCharlottevilleAt 1 Lap.1420
Matt CoulsonHighdown SchoolAt 1 Lap.147
Jenny Oliver (W)Palmer Park VeloAt 1 Lap.1456

Lady/Junior/Vet Race
NameClubTimeCat'No.
Crispin DoyleHargroves Cycles44:234041
Tim HydeG S Henley4034
Simon SnowdenCadence RT4057
Keith SheridanCotswold Veldrijden4542
Chris RothwellRideJn2
Mark JamesJewson4522
Tom SewellCotswold VeldrijdenJn1
Greg TognarelliV C Cumbria4054
Robin WillmottCotswold Veldrijden4017
Graham RogersonCotswold Veldrijden4551
Steve DaviesHargroves Cycles5073
William McDonaldTake3tri4044
Steve BrownDream Cycling4538
Sean WilliamsCotswold Veldrijden4037
Dean HitchingsEden Veranda4061
Gary BarlowReading CC4540
Edward GurneyVC Venta4043
Rob CarterVC Venta4035
Pete HutchinsonCotswold Veldrijden4569
Nick WalmsleyCotswold Veldrijden4063
Mike GreavesGannet CC4023
Dave McMullenCotswold Veldrijden6075
Ed RollittEden VerandaJn3
Dave WadsworthBeeline4516
Rob FordBeeline4560
Malcolm CrossHargroves Cycles5578
Dave SpraggKingston Whs1012
Simon MeadwellBounemouth Jub4020
Sean BoltonCotswold Veldrijden4565
Nick BeechG S Henley4530
Mark WinksDidcot Phoenix CC4053
Jason HawkinsRide4039
Paul ThomasVC Venta4526
Mike MulroyVC Velocare4010
Mark HarveyTake3tri4021
Tim StoweJewson5597
Neil SimpsonLondon Phoenix5089
Mark BoothCorley Cycles50106
Paul JonesBeeline4036
Darren LewisReading CC4011
Robin AkersOxonian CC5570
Simon GuardSotonia4550
James Pilgrim MorrisG S Henley5085
Ian DawsRide4032
Chris HutchingsVC Venta5095
Alan CollinsPortsmouth North end4046
Martyn DymondCotswold Veldrijden5077
P ConnellSotonia4552
Andy CracknellPedalon5074
Gareth DridgeSouthdown Velo4027
Tamina Oliver (W)Cotswold Veldrijden115
Tim PoolePerformance4545
David HobbsCotswold Veldrijden4529
Dave WreyC C Basingstoke50100
Richard BremnerNorth Hants5096
Dave PhillipsCotswold Veldrijden4513
Peter KimberCotswold Veldrijden4064
Sarah Barber (W)North Hants5
Philip ClacyChapel Tri458
Andy SmithCotswold Veldrijden5081
Chris MilesVC 104533
Rachel Felton (W)North Hants107
Richard LofthouseEagle RC4018
Andy MaleTake3tri4066
Tony LangridgeVC Venta55105
Duncan O'ReillyDidcot Phoenix CC4049
Charlie ElseyNewbury RC5594
Neil MorrisDidcot Phoenix CC4548
Lydia Gould (W)Torq55120
Harjinder ObhiNorth Hants4524
Pete WarwickDidcot Phoenix CC459
Sam OliverPalmer Park VeloJn4
Gary Rowe ParkerSolihullAt 1 Lap.5588
Susan Parker (W)North HantsAt 1 Lap.123
David LindsellReading CCAt 1 Lap.5071
Anna Cipullo (W)Hargroves CyclesAt 1 Lap.108
Jon DudleySotoniaAt 1 Lap.5099
Jonathan PlantBicester MillenniumAt 1 Lap.4562
Andy FountainDidcot Phoenix CCAt 1 Lap.4555
Kim LassiterCotswold VeldrijdenAt 1 Lap.4515
Shaun GreenArmy CyclingAt 1 Lap.4558
Steve WarwickDidcot Phoenix CCAt 1 Lap.506
John PhillipsSotoniaAt 1 Lap.5590
Harner Guest (W)PerformanceAt 1 Lap.112
Steve RobinsonNorth HantsAt 1 Lap.4567
Chris SaundersSwallowfield VeldAt 1 Lap.4047
Steve JohnsonPerformanceAt 1 Lap.4514
Richard MynottNot KnownAt 1 Lap.55104
Geoff BookerOxonian CCAt 1 Lap.65101
Lee JonesNewbury RCAt 1 Lap.4025
Tracy Cornell (W)North HantsAt 1 Lap.113
David HamiltonUnit 6At 1 Lap.6072
Richard StephensG S HenleyAt 1 Lap.4031
Steven HuntNot KnownAt 1 Lap.5080
Jon FoxCharlottevilleAt 1 Lap.5093
Michael BroomeWHVAt 1 Lap.507
Carly Hughes (W)Cotswold VeldrijdenAt 1 Lap.118
Zoe Sheehan WCotswold VeldrijdenAt 1 Lap.Jn122
Mitch PurvisDidcot Phoenix CCAt 1 Lap.5084
Martin HughesNot KnownAt 1 Lap.5583
Tony JacksonStratdord CCAt 1 Lap.5079
Melanie Dixon (W)Solent PiratesAt 1 Lap.45116
Mandy Scott (W)Cotswold VeldrijdenAt 1 Lap.45119
I PerrimanSolent PiratesAt 1 Lap.5586
Rich AbbottDidcot Phoenix CCAt 1 Lap.6592
Simon MurrayTake3triAt 1 Lap.4559
Wendy Rees (W)Not KnownAt 1 Lap.114
Neil BryonBicester MillenniumAt 1 Lap.55103
Pete SmithOxonian CCAt 1 Lap.5098
Juliet Milward (W)HWCCAt 1 Lap.45109
Caroline Stewart (W)RN & RMAt 1 Lap.40117
Zoe Orbell (W)Maybush CCAt 1 Lap.124
Mark AdamsHargroves CyclesAt 1 Lap.5082
Jonathan YorkSomer ValleyAt 1 Lap.4056
Dave JowettHargroves CyclesAt 1 Lap.5091
Peter RichardsonNorth HantsAt 1 Lap.4068
Sarah Cox (W)Not KnownAt 1 Lap.111
Sorrel Williams (W)RST0At 1 Lap.110
Pete DunnThatchamAt 2 Laps.4528
Paul WoodSwindon RCAt 2 Laps.50102
Roxanne McNaughton WNot KnownAt 3 Laps.121

Senior Race.
NameClubTimeCat'No.
Steven JamesHargroves Cycles52:4026
Dan GuestPerformance C6
Tim O'ReganTeam Quest16
Sam AllenVC Nantes Atlantique31
Christoper MinterPedalon39
Peter KenchBanjo23
Chris PedderTeam Quest17
Jo HickertonCharlotteville32
Daniel BellEllmore Factory55
Richard LewisC C Basingstoke19
Chris AtkinsSpecialised Racing53
Jamie NorfolkPedalon4034
Nick OnslowPedalon405
Mike WraggArbis Colbert40
Ben AnstieCadence RT8
Aaron TaylorBanjo52
Ben HallBristol50
James CottyI Ride22
Adam BucklandBanjo58
Doug WoollettMaybush47
Joseph AtkinsEden Veranda2337
Andrew BurridgeBristol24
Carl NorfolkPedalon45
Dean HitchingsEden Veranda4062
Andy SykesTeam Quest4015
Chris LinneyEden Veranda9
Alex McIntoshCotswold Veldrijden11
Gavin SpiersGS Henley43
Tom BuddenSotonia60
Patrick BrownEden Veranda2312
Alistair SiebertMaybush49
James EvansNorth Hants1
Kevin HollowayVC10504
Jason HalesOxford BrookesAt 1 Lap.2359
Nathan MarksEden VerandaAt 1 Lap.36
Dan AtkinsDidcot Phoenix CCAt 1 Lap.10
Andrew HaynesCowley R d CondorsAt 1 Lap.42
Simon WhiteMaybushAt 1 Lap.54
Keith PitcherMuddy FunstersAt 1 Lap.4028
Matt HaydonGS HenleyAt 1 Lap.30
Brett KaminCowley R d CondorsAt 1 Lap.57
Matt BowlerUni O ExeterAt 1 Lap.51
Michael PonzoCotswold VeldrijdenAt 1 Lap.2341
Mark ChickSwindon RCAt 1 Lap.14
Marty MccrossanEden VerandaAt 1 Lap.403
Phil JevonsHere come the BelgiansAt 1 Lap.38
Paul FrisbySouthdownAt 1 Lap.2
Martin HolbrookWight MountainAt 1 Lap.46
Mark OliverNot KnownAt 1 Lap.61
Chris HinchcliffeSponserAt 1 Lap.33
David JevousDreaming TryosAt 1 Lap.13
Andy HazelwoodMaybushAt 1 Lap.21
Kevin ListerKenilworthAt 1 Lap.44
Gordon BushellWight MountainAt 1 Lap.20
Ollie CannonRLS CCAt 1 Lap.56
Graham SmithTeam steepleAt 1 Lap.4027
Debs Pratley (W)RAF TriathlonAt 1 Lap.68
Ross BentleyMaybushAt 1 Lap.48
Richard BennettCotswold VeldrijdenAt 2 Laps.4035
Joe KangO.U.C.C.At 2 Laps.18