South of England Regional Champs. 8 December 2013.
Senior Men Race
NameClubTimeCat'No.
Steven JamesHargroves Cycles RT1:02:3023168
Adrian LansleyPedalon co uk1:03:58173
Andrew HargrovesFelt Colbornes Hargroves1:04:2823164
John WhittingtonTeam Diabetes UK1:06:21193
Scott ChalmersDream Cycling1:07:09149
Neil EllisonWDMBC Beyond Mountainbike1:07:22156
Peter KenchBanjo Cycles1:07:51171
Michael GuilfordTeam Silva1:07:57160
Sam AllenHennebont Cyclisme1:08:34141
Daniel BellEllmore Factory Racing1:08:38145
Richard LewisCycle Club Basingstoke1:09:28176
Mike BrunsdonVelo Club MontpelierAt 1 Lap.147
Sean DowneyWDMBC Beyond MountainbikeAt 1 Lap.154
James CottyI Ride .co.ukAt 1 Lap.151
James BrittonBristol CXAt 1 Lap.146
David BarnavilleBristol CXAt 1 Lap.144
Mike WraggArbis Colbert Cycles RTAt 1 Lap.194
Benjamin HallBristol CXAt 1 Lap.162
Michael MiachPretorius BikesAt 1 Lap.180
Richard CollinsImperial RTAt 1 Lap.14196
Aaron CollinsSwindon RCAt 1 Lap.23150
Vincent CoxTeam Empella Cyclo CrossAt 1 Lap.152
Matthew WakefordWyndyMillaAt 1 Lap.190
Martin LenneyPenzance WheelersAt 1 Lap.175
Adam BucklandBanjo CyclesAt 1 Lap.148
Rob AllenHandsling RacingAt 1 Lap.140
James LeachImperial RTAt 1 Lap.174
Will PooleBristol CXAt 1 Lap.184
Roy Wyle SmithElite VeloAt 2 Laps.195
Julian ThrasherLBRCC SolgarAt 2 Laps.187
Jesse BainesNot KnownAt 2 Laps.143
Daniel AtkinsDidcot Phoenix CCAt 2 Laps.142
David LloydTeam Milton KeynesAt 2 Laps.177
George KirkinImperial RTAt 2 Laps.172
Gavin MitchellTwickenham CCAt 2 Laps.182
Steve HarrisNot KnownAt 3 Laps.166
Andrew HainesCowley Road CondorsAt 3 Laps.161
Andrew KearseyNot KnownAt 3 Laps.170

Vet/Lady/Junior Race.

NameClubTimeCat'No.
Crispin DoyleHargroves Cycles RT42:204025
Mike SimpsonGS Henley42:374085
Cameron WoolseyNot Known43:11Jn138
Joseph AndrewsNot Known44:39Jn127
Jamie NorfolkPedalon co uk44:464068
Keith SheridanCotswold Veldrijden44:524584
Gavin RumblesCC Luton45:054580
Tim Carpenter3 Sixty Performance RT45:21459
Steven DaviesHargroves Cycles RT45:255020
Joseph TaylorNot Known45:27Jn137
Roy ChamberlainTeam Corley Cycles46:194511
Tim HydePendragon46:224049
Dave McmullenCotswold Veldrijden46:466059
Lee EdmondsWelland Valley CC46:384531
Maddie Horton (W)Fully Sussed46:42116
Joshua MitchellBicester MilleniumJn130
Tom SeftonPalmer Park VeloJn134
Stuart Pickeringwww cyclelogic co uk4574
Simon SnowdenCycology Bikes4089
Peter ScottCotswold Veldrijden4082
Jay HortonFully Sussed4045
David PhillipsCotswold Veldrijden5072
Andrew PlewesRoyal Navy & Royal Marine4077
Robin WilmottCotswold Veldrijden4097
Tamina Oliver (W)Not Known118
Alan DruryMid Devon CC4027
John DaltonCheltenham & County CC4019
Claire Smith (W)Cotswold Veldrijden40123
Paul DouglasNot Known4024
David WadsworthBeelineBicycles RT4594
Steve MeadNot Known4560
Peter HutchinsonCotswold Veldrijden4548
Sean BoltonSwindon RC454
Lucy Allan (W)Fully SussedJn106
Chris HutchingsVelo Club Venta4547
Paul CarpenterHounslow & Dist Whls4510
James Pilgrim MorrisGS Henley4575
Gareth DridgeSouthdown Velo4026
Tony DavisDream CyclingAt 1 Lap.5021
Brian BullenElite VeloAt 1 Lap.407
Mark BoothTeam Milton KeynesAt 1 Lap.506
Mark ShepherdBanjo CyclesAt 1 Lap.4083
Graham FrogleyBicester MilleniumAt 1 Lap.4034
Richard GostickReading CCAt 1 Lap.4036
Martyn DymondNot KnownAt 1 Lap.5030
Christina White (W)Team Milton KeynesAt 1 Lap.45125
Martin WinterTwickenham CCAt 1 Lap.45101
Jez HartSotonia CCAt 1 Lap.4040
Duncan SchweirTwickenham CCAt 1 Lap.5081
Nicholas OnslowPedalon co ukAt 1 Lap.4071
Paul JonesBeelineBicycles RTAt 1 Lap.4051
Nicholas RouxGS HenleyAt 1 Lap.4579
Alan CollinsNot KnownAt 1 Lap.4015
David HobbsCotswold VeldrijdenAt 1 Lap.4543
Andrew MartinLBRCC SolgarAt 1 Lap.4058
Dave SpraggKingston WhsAt 1 Lap.4090
Brendan MoylanNot KnownAt 1 Lap.4066
Stephen JonesAW CyclesAt 1 Lap.5050
Tom PlantBicester MilleniumAt 1 Lap.Jn132
David MicklewrightHillingdon TriathletesAt 1 Lap.4562
David WreyOakley PedalersAt 1 Lap.50104
Martin HeatonTeam Milton KeynesAt 1 Lap.4042
Brian PrimettTeam Milton KeynesAt 1 Lap.4578
Andy SmithCotswold VeldrijdenAt 1 Lap.5087
Simon HudsonNot KnownAt 1 Lap.4046
Philip ClacyNot KnownAt 1 Lap.4512
Mark EidemHillingdon TriathletesAt 1 Lap.5032
David HamiltonHammer SportsAt 1 Lap.5539
David LindsellNot KnownAt 1 Lap.5055
Jonathan DudleySotonia CCAt 1 Lap.5028
Paul LoosemoreTeam Striking BikesAt 1 Lap.4556
Helen Taylor (W)Didcot Phoenix CCAt 1 Lap.124
Paul MoonTeam Milton KeynesAt 1 Lap.4063
Mark WinksDidcot Phoenix CCAt 1 Lap.4099
Robert CorbishleyTeam Milton KeynesAt 1 Lap.4016
Samantha Hughes (W)Team Milton KeynesAt 1 Lap.117
Geoffrey BookerOxonian CCAt 1 Lap.655
Paul BannerKingston WhsAt 1 Lap.502
John PhillipsSotonia CCAt 1 Lap.5573
Lester YoungTeam Empella Cyclo CrossAt 1 Lap.50105
Jonathan PlantBicester MilleniumAt 1 Lap.4576
Laura Cheesman (W)Not KnownAt 1 Lap.Jn112
David JonesOxonian CCAt 1 Lap.6552
Katie Edwards (W)Bedfordshire Road CCAt 1 Lap.113
Robin WormanRoyal Navy & Royal MarineAt 1 Lap.50103
Daniel ClemensVC 10At 1 Lap.5013
Paul HaighTeam Milton KeynesAt 1 Lap.5038
Stephen DicksTeam Milton KeynesAt 1 Lap.4023
Andrew FountainDidcot Phoenix CCAt 1 Lap.4533
Mark AllenNot KnownAt 2 Laps.501
Zoe Sheehan (W)Cotswold VeldrijdenAt 2 Laps.Jn122
Stuart WaltersKettering CCAt 2 Laps.7096
Sasha QuanninghamZappi's Pro CyclingAt 2 Laps.14139
Mandy Scott (W)Cotswold VeldrijdenAt 2 Laps.45121
Ian TunnicliffeTeam Milton KeynesAt 2 Laps.5092
Richard BennettCotswold VeldrijdenAt 2 Laps.403
Lauren Randall (W)Not KnownAt 2 Laps.Jn120

Youths Race.

NameClubTimeCat'No.
Marcus BurnettClub Corley Cycles28:5014101
Chris RothwellSwindon Cycles Race Acad28:5114100
Edward GronbechOxford City RC29:26Y23
Harry BirchillMid Devon CC30:08146
Thomas SewellCotswold Veldrijden30:54Y46
Martin BlackmanSutton Cycling Club31:28Y7
Charlie CooperChapel Tri-Stars Junior T32:15Y15
Thomas TimberlakeNot Known32:231450
Thomas DurkinWelwyn Wheelers32:481420
Oliver ClarkDidcot Phoenix CC32:49Jn27
Angus HawkinsPalmer Park Velo33:021425
Buauna BallTeam Milton Keynes33:07Y5
Archie ScottCotswold Veldrijden33:271444
Erin BakerSouthdown Velo33:28143
Emily Wadsworth (W)BeelineBicycles RT33:30Y53
Jacob TeshamTeam Milton Keynes33:30Y52
Alexi EdwardsWelwyn Wheelers34:101421
Charlie QuartermanZappi's Cycling Club34:13Y40
Louis CarterTeam Milton Keynes34:31Y12
James HardyNot Known35:1457
Elliot HaighTeam Milton Keynes35:56Y24
Joshua MurphyHillingdon Slipstreamers37:24Y39
Lorna Bowler (W)Hillingdon Slipstreamers37:30148
Thomas ZygoTeam Milton Keynes37:441455
Jamie LloydTeam Milton Keynes37:491431
Alderney Baker (W)Southdown Velo38:04144
Lauren Murphy (W)Team Milton KeynesAt 1 Lap(s).Y38
Evie Lane (W)Fully SussedAt 1 Lap(s).Y30
Mitch PurvisNot KnownAt 1 Lap(s).4558
Noah TreshamTeam Milton KeynesAt 1 Lap(s).1451
Ria Mobbs (W)Leicestershire RCAt 1 Lap(s).Y37
Liam SewellCotswold VeldrijdenAt 1 Lap(s).1445
Conor HitchinsonCotswold VeldrijdenAt 1 Lap(s).1428
Barney ClacyChapel Tri-Stars Junior TAt 1 Lap(s).1414
Rebecca Raybould (W)Poole WhsAt 1 Lap(s).Y42
Abbie Marley (W)Chapel Tri-Stars Junior TAt 1 Lap(s).1433
Mathew ThorntonOxonian CCAt 1 Lap(s).1456
Jade Mobbs (W)Leicestershire RCAt 1 Lap(s).Y36
Jay AllenPalmer Park VeloAt 1 Lap(s).141
Evan CarterTeam Milton KeynesAt 1 Lap(s).Y13
William AnnellsDidcot Phoenix CCAt 1 Lap(s).Y2
Lucy Gadd (W)Poole WhsAt 1 Lap(s).1422
Harry DridgeSouthdown VeloAt 1 Lap(s).1419
Rebecca Hurst (W)Poole WhsAt 1 Lap(s).Y26
Matthew DicksTeam Milton KeynesAt 1 Lap(s).1418
Elsa Kristiansson (WHillingdon SlipstreamersAt 2 Lap(s).Y29

Under 12 race
NameClubTimeCat'No.
Joel Corbishley Team Milton Keynes 14:38 12 44
Gabriel Banner Hillingdon Slipstreamers 12 40
Maddie Wadsworth Beeline Bicycles RT 12 59
Rowan Turner Not Known 12 58
Archie Peet Team Milton Keynes 12 51
Anna Wadsworth Beeline Bicycles RT 12 60
Alexa Hawkins Palmer Park Velo 12 46
Jemma Bowler Hillingdon Slipstreamers 12 42
Rory Plewes Not Known 12 52
Duncan Pritchard Palmer Park Velo 12 53
Euan Macleod Palmer Park Velo 12 48
Emily Conn Palmer Park Velo 12 43
Tyler Smith Cotswold Veldrijden 12 55
Aimee Zygo Team Milton Keynes At 1 Lap(s).12 61
Jack Southfield Not Known At 1 Lap(s).14 62
Ruby Faun Not Known At 1 Lap(s).12 45
Jennifer Oliver Palmer Park Velo At 1 Lap(s).12 50
Ethan Jones 1st Chard Whls At 1 Lap(s).12 47
Emily Moon Team Milton Keynes At 1 Lap(s).12 49
Ollie Walker Cotswold Veldrijden At 2 Lap(s).12 64
Andrew Loosemore Not Known At 2 Lap(s).14 63

Under 10 race.
NameClubTimeCat'No.
Jed Smithson Oxonian CC 10:36 10 29
Jamie Gostick Palmer Park Velo 10 14
Jude Chamberlain Team Milton Keynes 10 4
Madeline Cooper Chapel Tri Stars Junior 10 6
Thomas Wadsworth Beeline Bicycle RT 10 33
Not known 14 35
George Gray Palmer Park Velo 10 15
James Brown Palmer Park Velo 10 2
Felix Faun 10 10
Not known 12 66
Harry Penman 10 22
Jonny Pickering One and All Cycling 10 25
Not known 14 36
Bruce Webb 10 34
Not known 14 37
Thomas Lindsell 10 20
William Gadd Poole Whs At 1 Lap(s).10 11
Melissa Cooper Chapel Tri Stars Junior At 1 Lap(s).10 7
Astrid Spragg Hillingdon Slipstreamers At 1 Lap(s).10 30
Henry Plewes At 1 Lap(s).10 27
Daniel Phillips At 1 Lap(s).10 24
Oliver ThorntonOxonian CCAt 1 Lap(s).12 67
Not known At 1 Lap(s).14 65
Ellen Phillips At 1 Lap(s).10 23
Eli Pickering One and All Cycling At 1 Lap(s).10 26
Not known At 1 Lap(s).14 39
Louis Gamsworthy At 1 Lap(s).10 12
James Kent At 1 Lap(s).10 19
Imogen Jones 1st Chard Whs At 1 Lap(s).10 18
Oliver Jones At 1 Lap(s).10 17
Craig Rossington At 2 Lap(s).10 28
Not known At 2 Lap(s).14 38