South Of England Champs. 7 December 2003 at Newbury Show Ground
Senior Race
NameClubTimeCat'No.
George Richardson Kona Cycle-Ops 56:16 71
Stuart Bowers Hargroves Cycles @33 sec 58
Tim Dunford Hargroves Cycles @1:51 59
Ross Adams Red Kite Cycles @2:32 23 64
Roy Smith Team Training FX @3:34 72
Andrew Gough Portswood Racing RT @4:28 23 63
Paul Lloyd Didcot Phoenix CC @5:21 53
Alex Forrester Racing All Terrain @5:42 66
Anthony Green GA Cycles @5@50 54
John Samways GA Cycles At 1 Lap(s). 57
Dave Starr Westbury Wheelers At 1 Lap(s). 68
Tim Fey Unattached At 1 Lap(s). 50
Paul Mace R.A.F. C.C. At 1 Lap(s). 70
Nicholas Lumb Exeter Wheelers At 1 Lap(s). 69
Trevor Hillier GA Cycles At 1 Lap(s). 55
Nigel Hillier Dorset Rough Riders At 1 Lap(s). 52
Simon Foster Andover Whs At 1 Lap(s). 51
James Viney Bournemouth Jubilee At 2 Lap(s). 73
Darren Dowling Team Synergy At 2 Lap(s).23 65
Andy Dibnah Mountain Mania At 2 Lap(s). 62

Ladies/Vets/Juniors
NameClubTimeCat'No.
Ben Crawforth Evans Cycles 41:48 Jn 38
Ian Legg Principia @11 sec Jn 35
Andrew MacDonald GA Cycles @3:12 V 20
Andrew Shaw Exeter Wheelers @3:12 V 25
Pete Hargroves Hargroves Cycles @3:45 SV 17
Stuart Gough Portswood Cycles RT @3:57 GV 5
Malcolm Cross Hargroves Cycles @4:17 SV 16
Steve Jones Pedal On @4:21 V 36
Andy Roberts Evans Cycles @5:40 SV 9
Les Lloyd Didcot Phoenix CC @6:47 GV 6
Martyn Dymond Hargroves Cycles @7:03 V 24
Ian MacDonald Hargroves Cycles @7:12 SV 10
Anthony Dyment North Hants RC V 22
Garry Allan GA Cycles At 1 Lap(s). V 28
Tracy Fey www.bigpeaks.com At 1 Lap(s). 33
Lydia Gould Hargroves Cycles At 1 Lap(s).SV 30
Robin Ackers Unattached At 1 Lap(s).SV 18
Michelle Bergstrand Wyatt At 1 Lap(s). 37
Tony Weeks Bristol RC At 1 Lap(s).SV 12
David Bohin Bristol RC At 1 Lap(s).SV 8
Rik Taub In Gear RT At 1 Lap(s).MV 2
Caroline Goward Evans Cycles At 1 Lap(s). 32
Martin Saunders Hargroves Cycles At 1 Lap(s).MV 3
Stuart Hathaway Oxonian CC At 1 Lap(s).SV 13
Martin Ward Sotonia At 1 Lap(s).MV 4
Deana Dibnah Mountain Mania At 3 Lap(s). 31

Youths Race
NameClubTimeCat'No.
Thomas Butt Chapel Tri Stars 25:48 Y 8
Gareth Dickenson Team Lucicio @1:05 Y 5
Peter Dibben New Forest CC @2:59 14 4
James Harris Didcot Phoenix CC @5:00 14 7
Joshua Green GA Cycles At 1 Lap(s).14 6
Thomas Yeatman Oxonian CC At 1 Lap(s).14 9
Laura Allan Farnborough & Camberley At 1 Lap(s). Y 1
Robert Allen Farnborough & Camberley At 1 Lap(s).14 2
Robert Jackson Farnborough & Camberley At 1 Lap(s).14 3
Emma Yeatman Oxonian CC At 2 Lap(s).14 10

Under 12's race
NameClubTimeCat'No.
Luke GrayDorset Rough Riders11:36 1
Jon DibbenNew Forest CC@1:10 13
Tom RobbinsmDidcot Phoenix CCAt 1 Lap(s). 16
Anthony HarrisDidcot Phoenix CCAt 1 Lap(s). 18
Callum Mangold-JacksonTeam KeyneAt 1 Lap(s). 6
Lauren BarberBJWAt 1 Lap(s). 2
Robert YeatmanOxonian CCAt 2 Lap(s). 14
Emmily Mangold-JacksonTeam KeyneAt 2 Lap(s). 8
Christian CharltonBournemouth ArrowAt 3 Lap(s). 20
Angela AveryMid Oxon CRTAt 3 Lap(s). 4
Harry OliverOxonian CCAt 4 Lap(s). 10
Jacob OliverOxonian CCAt 5 Lap(s). 12
Rio AveryoMid Oxon CRTAt 5 Lap(s). 5