Oxonian CC. Oxford School. 18 September 2010

Senior Race

NameClubTimeCat'No.
Michael Cotty Wheelbase 58:06 46
Steven James Pedalon 58:49 23 39
Crispin Doyle Swindon RC 58:59 32
Dan Lewis RAF 59:07 25
Hugo Humphreys Not Known 59:40 Jn 74
Andrew Baum Cwmcarn Paragon 1:00;05 37
Paul Lloyd Banjo Cycles 1:00:18 9
Keith Sheridan Corinium 1:01:03 40 68
Lewis King Beeline 1:02:00 40 87
Sean Williams WightLink/offshore 1:02:31 40 24
Luke Cowley Dream Zerog 1:02:40 Jn 29
Anthony Green GA Cycles 1:02:42 45 27
W Girvan North Hants 1:02:50 40 54
Peter Kench GWR Team 1:03:00 51
Kevin Knox Dulwich Paragon 1:03:01 40 58
Matt Steven Colnago 76
Ian Legg Felt/Colbournes 19
James Cotty Wheelbase 79
Jason Green London Dynamo 34
Dan Smith GWR Team 52
McMullen Evans Cycles 55 15
Gavin Rumbles CC Luton 40 22
Nick Onslow Pedalon 75
Pete Smith Endura 50 53
Jason Blann Team Rose Blann At 1 Lap(s). 44
Neil Simpson London Phoenix At 1 Lap(s).45 30
Jason Painton Rides on Air At 1 Lap(s). 18
Pete Scott Swindon RC At 1 Lap(s). 67
Leo Payne Not Known At 1 Lap(s). 5
Rosara Joseph Not Known At 1 Lap(s). 82
Kevin Blann Team Rose Blann At 1 Lap(s).45 38
Pete Hutchinson Swindon RC At 1 Lap(s). 4
Stuart Gought Portswood At 1 Lap(s).60 60
Dave Wadsworth Beeline At 1 Lap(s).45 43
D Garrett Rugby Velo At 1 Lap(s).45 56
Robert Tutt GS Europa At 1 Lap(s).45 61
Andy Smith Swindon RC At 1 Lap(s).45 41
Anthony Dyment North Hants At 1 Lap(s).45 26
Jason Hawkins Cov R C At 1 Lap(s).40 21
Mark Russell Hot Pursuit At 1 Lap(s). 78
Jay Bradley Not Known At 1 Lap(s). 17
Neil Johnson Oxonian CC At 1 Lap(s). 85
Martin Turton Beyond MTD At 1 Lap(s).Jn 40
Nigel Page Not Known At 1 Lap(s).40 48
Neil Dayes Fareham Whs At 1 Lap(s). 77
Dave Lloyd Not Known At 1 Lap(s).65 10
Kevin Ball Dulwich Paragon At 1 Lap(s). 59
Neil Buckingham Artisan At 1 Lap(s).40 65
Tony Turner Oxonian CC At 1 Lap(s).40 6
Gen Whitson Swindon RC At 1 Lap(s). 23
Damien Corrigan Pedalon At 1 Lap(s). 45
Matthew Rowley Oxonian CC At 1 Lap(s).40 49
Isaac Staff Swindon RC At 1 Lap(s).Jn 64
Claire Smith Swindon RC At 1 Lap(s).40 1
A Murphy North Hants At 1 Lap(s).45 55
Robin Akers aerofit At 2 Lap(s).50 66
J Garrett Rugby Velo At 2 Lap(s).Jn 57
Paul Sewell Swindon RC At 2 Lap(s).45 7
Pete Warwick Didcot Phoenix CC At 2 Lap(s).40 12
Pete Jeans Swindon RC At 2 Lap(s).60 42
Steve Dines WMRF At 2 Lap(s).50 11
Geoff Booker Oxonian CC At 2 Lap(s).60 88
Steve Kirk Sotonia At 2 Lap(s). 50
Phil Sigbort North Hants At 2 Lap(s).50 28
Selby Marshall Not Known At 2 Lap(s). 83
Nick Adnitt Andover Whs At 2 Lap(s).50 70
Jordan Wade Poole Whs At 2 Lap(s).Jn 36
Jason Hopgood Not Known At 2 Lap(s).45 80
Karen Murphy WMRF At 2 Lap(s). 8
Paul Gibbs Not Known At 2 Lap(s).45 13
Vernan Moore Crabwood CC At 2 Lap(s).55 90
Andy Clarke Hillingdon CC At 2 Lap(s). 89
Ngal Britnell Not Known At 2 Lap(s).45 86
Steve Freeman Not Known At 2 Lap(s).40 31
Steve Legge Oxford City RC At 2 Lap(s).40 84
Dave Chittenden Mid Oxon CRT At 2 Lap(s). 69
Phill Chinn Fareham Whs At 2 Lap(s).45 63
Billy Saunders Didcot Phoenix CC At 2 Lap(s).Jn 73
Gareth Walker Swindon RC At 2 Lap(s).40 33
Stuart Walters Kettering CC At 2 Lap(s).70 71
Avery Steve Team Zappi At 2 Lap(s).40 2
Chris Mison North Hants At 3 Lap(s).45 62
Steve Stevos At 3 Lap(s).45 81
Holly Avery Team Zappi At 5 Lap(s).23 3


Youths Race.
NameClubTimeCat'No.
Harry Franklin Hargroves Cycles 29:59 Y 53
Matt Hargroves Hargroves Cycles 30:09 Y 52
Josh Parker VCL 30:10 Y 54
Leon Mander Chapel Tristars 35:12 Y 46
Jack Netherwood 1st Gear Cycles 35:29 Y 49
Jack Phillips Banjo Cycles 36:58 14 48
Rob Bolwell WMRF 38:32 Y 55
Jack Sanders Swindon RC 38:53 14 50
Tom Sewell Swindon RC At 1 Lap(s).14 51
Megan Lewis VC Jubilee At 1 Lap(s).14 45
Hazel Jowett Chapel Tristars At 1 Lap(s). Y 47
Kerrie Hutchinson Swindon RC At 1 Lap(s). Y 44
Rhianna Jones Swindon RC At 1 Lap(s).14 40
Zoe Sheehan Swindon RC At 1 Lap(s).14 56
Ciara Hutchinson Swindon RC At 1 Lap(s).14 43
Rio Avery Team Zappi At 2 Lap(s).14 42
Susannah Moore Swindon RC At 2 Lap(s).14 41

Under 12s Race
NameClubTimeCat'No.
Edward Gronbech Oxford City RC 11:15 12 97
Emily Wadsworth Beeline 12:01 12 98
Erin Baker Southdown Velo 12:44 12 93
Bethany Lewis VC Jubilee At 1 Lap(s).12 104
Larrso Wirdnam-Crick Not Known At 1 Lap(s).10 106
Matthew Thornton Oxonian CC At 1 Lap(s).12 96
Oscar Ingham Chapel Tristars At 1 Lap(s).12 105
Conor Hutchinson Swindon RC At 1 Lap(s).10 108
Alderney Baker Southdown Velo At 1 Lap(s).10 92
Natalie Moore Swindon RC At 1 Lap(s).10 101
Maddie Wadsworth Beeline At 1 Lap(s).10 99
Ryan Hodgkyns Poole Whs At 2 Lap(s).10 94
Anna Wadsworth Beeline At 2 Lap(s).10 100
Ellis Jones Swindon RC At 2 Lap(s).10 90
Seren Jones Swindon RC At 2 Lap(s).12 91
Tom Freeman GA Cycles At 2 Lap(s).12 110
Tyler Smith Swindon RC At 2 Lap(s).10 103
Luca Wirdnam-Crick Not Known At 2 Lap(s).10 107
Harry Prosser GA Cycles At 3 Lap(s).10 109
Ben Wright Fairly United CC At 3 Lap(s).10 95
Lewis Jones Swindon RC At 3 Lap(s).10 102